Facebook Google+ Twitter

PiS ma kajdanki dla Jaruzelskiego i Kiszczaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-12 13:47

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces autorów stanu wojennego. Przed rozpoczęciem rozprawy, obok wejścia do budynku zebrało się kilkanaścioro młodych sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, które z transparentami czekały na przybycie oskarżonych.

Jarosław Krajewski, warszawski radny PiS powiedział, że pikietujący szczególnie czekają na generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka, gdyż chcą pokazać, kto jest odpowiedzialny za zbrodnię stanu wojennego. Przypomniał też, że od kilku lat młodzież spotyka się w nocy z 12 na 13 grudnia pod domem Jaruzelskiego, by upamiętnić ofiary stanu wojennego.

Młodzi demonstranci przynieśli ze sobą specjalny prezent dla oskarżonych. Są to kajdanki dla Jaruzelskiego i Kiszczaka. Mają one symbolizować nieuchronność kary za zbrodnie popełnione przed laty.

Na ławie oskarżonych zasiada siedem osób. Sprawę ósmego oskarżonego - Emila Kołodzieja, sąd zdecydował się wyłączyć do osobnego postępowania. Na rozprawę nie przyszedł Czesław Kiszczak, którego nieobecność została uznana za nieusprawiedliwioną.

Wśród oskarżonych znaleźli się między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki, Stanisław Kania i inni członkowie Rady Państwa. Wojciech Jaruzelski usłyszał zarzut zbrodni komunistycznej i kierowania związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.