Facebook Google+ Twitter

PiS mówi "nie" dla komisji śledczej Solidarnej Polski

Prawo i Sprawiedliwość nie poprze wniosku "Solidarnej Polski", dotyczącego powołania komisji śledczej w sprawie zbadania ewentualnych związków gen. Gromosława Czempińskiego z finansowaniem PO.

Pod koniec ubiegłego roku, Gromosław Cz. został zatrzymany przez prokuraturę pod zarzutem "prania brudnych pieniędzy" oraz "korupcji". Jednak Czempiński wpłacił kaucję i wyszedł na wolność. Sprawa może mieć pewien specyficzny kontekst: generał mówił wcześniej, że był z jednym głównych inicjatorów założenia Platformy Obywatelskiej.

To dlatego dzisiaj, "Solidarna Polska" domaga się powstania komisji śledczej w tej sprawie. Nieoczekiwanie innego zdania jest PiS. Mariusz Błaszczak powiedział, że nie ma sensu za tym głosować, ponieważ w tym układzie parlamentarnym wniosek nie ma szans powodzenia - podaje onet.pl.

Komentarz autora:

Ciekawe! A czy wnioski PiS o odwoływanie ministrów PO miały kiedykolwiek szansę powodzenia? Czy przypadkiem PiS nie obawia się o to, że przez taką komisję "Solidarna Polska" mogłaby zdobyć większą popularność?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

zaolziok
  • zaolziok
  • 07.01.2012 19:49

dotycgczacowe komisje sledcze to po trosze cyrk teatr i kabaret. tyle tylko ze aktorzy czy komedianci mierni

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 07.01.2012 17:02

Tusk OJCU założycielowi; nie da zrobić krzywdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 07.01.2012 17:00

@ad rem - spadaj platformerska CIOTO!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
  • ad rem
  • 07.01.2012 16:58

PiS blokuje ? Może ma inne powody ? Komandosi z GROMU pracują jako ochroniarze Kaczyńskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Otóż to. Mnie to już nawet nie śmieszy, bo uważam, że warunkiem zdrowej demokracji jest istnienie mądrej opozycji. Tymczasem co zrobiła ta nasza? Wkrótce po przegranych wyborach podzieliła się na dwa wrogie sobie ugrupowania, osłabiając się tym samym jeszcze bardziej. Mało, że podział miał u podstaw względy ambicjonalne, to spowodował wzajemne obrzucanie błotem, co nie służy podniesieniu autorytetu żadnego z tych ugrupowań w oczach wyborców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie - to, że PO z PSL wszystko zablokują to wszyscy tu widzą. :D

My tu o czym innym. - Śmieszy nas za to, że takie wnioski ze strony innej partii niż PiS zamiast być przez nich popierane, są określane jako "bez sensu". :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

No jak tak można? To oni nie wiedzą, że jedynym uprawnionym do takich wniosków jest PiS? Nie wolno kraść pomysłów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli co, opozycja powinna przyjąć założenie "nic się nie da zrobić" i siedzieć w sejmie z założonymi rękoma do końca kadencji? A w tej konkretnej sprawie ważniejsze od fochów powinno być pokazanie jednolitego stanowiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, pisze Pan:
"Czytam komentarze i jestem zdumiony. Bo komentatorom nie chodzi o to by wyjaśnic przekręty i korupcję Gromosława Czempińskiego; współtwórcy Platformy, tylko najważniejsze jest to, by Beata Kempa ,Mularczyk nie mogli tej sprawy wyjaśniać."
To nie komentatorzy mówią "nie" komisji śledczej, tylko PiS. Brak poparcia dla wniosku leży w interesie PO. Czyli to PiS blokuje sprawę tylko dlatego, że "zdrajcy" z konkurencyjnej opozycyjnej partii mogliby zapracować na medialny sukces. Bo chyba nie po to, żeby kryć ewentualne przekręty PO?

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 07.01.2012 15:49

Jest prokuratura , niech działa .Biorą za to pieniądze .Komisja śledcza prócz pyskówek i kosztów nic nie wyjaśni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.