Facebook Google+ Twitter

PiS na czele mojego sondażu internetowego

Postanowiłam zabawić się w jednoosobową "grupę badawczą". Zebrałam opinie 60 pełnoletnich internautów przebywających na wirtualnych czatach. Wyniki nie zaskakują.

Nie było łatwo. Nie każdy chciał ujawniać swoje poglądy mimo, że przecież moje "badanie" było całkowicie anonimowe. W pytaniu powoływałam się na serwis Wiadomości24, co - jak sądzę - zwiększało moją wiarygodność.

Rezultat nie jest drastycznie różny od tego, co pokazują badania profesjonalnych instytucji. Bezapelacyjnie prowadzi PiS. Zaskoczeniem może być jednak wynik LiD-u i Platformy Obywatelskiej. Zdziwienia nie powinien budzić fakt braku choćby jednego głosu poparcia dla Samoobrony czy PSL-u. Stosunkowo liczna grupa nadal jeszcze nie wie na kogo chce głosować, jednakowoż zapewnia o swoim uczestnictwie w wyborach. Inni deklarują całkowitą niechęć do polityki i jasno mówią o niewybieraniu się w niedzielę na święto demokracji. Osoby chcące oddać głos nieważny, to grupa marginalna.

Poniżej przedstawiam wyniki sondażu, który przeprowadzony został na grupie sześćdziesięciu dorosłych osób przebywających na różnotematycznych czatach.

Czy weźmie Pan/i udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych? Jeśli tak, proszę wskazać na jaką partię odda Pan/i swój głos.

Prawo i Sprawiedliwość - 27%
Platforma Obywatelska - 17%
Lewica i Demokraci - 17%
Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 7%
Partia Kobiet - 3%
- - -
Oddam głos nieważny - 3%
Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję, ale pójdę na wybory - 14%
Nie będę uczestniczyć w wyborach - 12%

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna inicjatywa ale wyników nie akceptuje. Jeżeli zrobił bym sondaż na swojej uczelni na moim roku (65 osób na dwóch kierunkach), które z pewnością wchodzą na różne czaty (być może na akwarystykę także :)) to prawdopodobnie platforma zgarneła by 90% głosów. Pomysł wchodzenia na różne czaty jest ciekawy bo daje poczucie pewnego zróżnicowania. Na pewno nie został uwzględniony elektorat wiejski. Ja w żadne sondaże nie wierzę także np sondaże na forach itp. Bo większość forów jest profilowana lub telematyczna. Jednak daje plusa za pracę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) podziwiam zaangażowanie i wkład pracy

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, ale LiD to na pewno liberalny nie jest... :)

Mysle, ze duzo zalezy od srodowiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato, masz rację - różnica między prawyborami na W24 a moim "sondażem" jest ogromna, ale tak to już jest (nie muszę chyba przypominać, że między "profesjonalnymi" sondażami różnica również bywa przytłaczająca). To naturalna różnica "społeczna". Przypuszczam, że niewielu czytelników W24 odwiedza czaty.

Maćku - nie wiem jak bardzo rozrywkowe pokoje masz na myśli ;-) Aczkolwiek odwiedzałam te - rzekomo - bardziej kulturalne. Oprócz "dwudziestolatków" oraz "trzydziesto- i czterdziesto-" bywałam m.in. w "filozofii", "polityce", "psychologii" ale również... "akwarystyce" ;-)

Agato. Swoją tezę popieram własnymi doświadczeniami. Ja również rozglądam się dookoła, mam nieustającą (przez co czasem męczącą ;-)) styczność ze studentami i ludźmi w wieku ok. 30 lat. Widzę, jakim opcjom dają poparcie. Często również "skrywają się" ze swą aprobatą do partii innej niż PO czy LiD bo zwyczajnie się wstydzą. No, ale to już jest temat rzeka i na pewno ten komentarz nie jest porą na tego typu wynurzenia.
P.S.
Agato, ja też nie znoszę czatów ;-)

Pozdrawiam, dziękuję za wszystkie oceny i komentarze,
Marika

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to mit? Hm, ja obserwując swoje otoczenie (znajomi ze studiów, pracy, znajomi spoza tych dwóch obszarów) nie mogę się zgodzić. Na jakiej podstawie wnosisz, Mariko, ze to mit?

A inicjatywa bardzo fajna - sama bym sie pokusila, ale hm, ja tak strasznie tych czatow nie lubie..:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato, głosy zbierałam od osób przebywających na różnych "pokojach". Zaczynając od czegoś w rodzaju "dwudziestolatki" a kończąc na kanale "polityka".

Mnie wyniki nie dziwią. Mówienie o młodych ludziach, którzy w przeważającej większości są liberałami, to mit.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo! +

Przy okazji okazuje się, że elektorat niektórych partii chętniej odpowiada na pytania niż politycy.

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w jakiej kolejności umieściłaś partie (najlepiej powinno być zgodnie z podziałem PKW)? I czemu jedynie te partie? Ah, i w wypadku uczestnictwa poniżej 100 respondentów nie podaje się procentów.
Ale zdecydowanie plus za inicjatywę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.