Facebook Google+ Twitter

PiS nie będzie domagać się odwołania ministra sprawiedliwości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-05 08:13

Prawo i Sprawiedliwość nie będzie domagać się odwołania mininistra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Poseł PiS-u Joachim Brudziński powiedział, że ministerstwo podjęło odpowiednie kroki w sprawie śmierci Artura Zirajewskiego, jednego ze świadków w sprawie śmierci generała Marka Papały.

Joachim Brudziński uważa, że minister Kwiatkowski zachował się profesjonalnie po ujawnieniu informacji o śmierci Zirajewskiego. Natychmiast podjął decyzję o dokładnym sprawdzeniu okoliczności śmierci Zirajewskiego, mimo, że oficjalna wersja mówi o naturalnej śmierci więźnia.

Polityk PiS-u podkreślił, że jego partia nie krytykuje wszystkich decyzji ministrów Donalda Tuska z zasady. W przypadku poprzedników ministra Kwiatkowskiego, powodów do krytyki było więcej.

Jako przykład podał zachowanie ministra Ćwiąkalskiego po śmierci jednego z podejrzanych w sprawie zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Lekceważący stosunek ministra do tej sprawy spowodował lawinę krytyki rządu, co z kolei zaowocowało dymisją ministra Ćwiąkalskiego - przypomniał Brudziński.

Jak będzie tym razem, i czy minister Kwiatkowski zachowa swoje stanowisko - to zależy od premiera Tuska - podkreślił polityk PiS-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.