Facebook Google+ Twitter

PiS nie chce likwidacji abonamentu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 16:48

PiS apeluje do premiera o rezygnację z likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego. Szef Klubu Parlamentarnego Przemysław Gosiewski napisał w liście skierowanym do premiera, że PiS nie zgadza się z koncepcją zmian w mediach publicznych i nigdy nie poprze projektu likwidacji abonamentu. Przemysław Gosiewski przypomina też o liście otwartym w sprawie abonamentu, który wystosowali artyści i szefowie związków twórczych.

"Działań takich osób jak Andrzej Wajda, Krzysztof Penderecki, Julia Hartwig, Stanisław Różewicz, Krzysztof Zanussi, Henryk Mikołaj Górecki, Maja Komorowska, Agnieszka Holland, Juliusz Machulski, Jerzy Hoffman, Krystyna Janda, Janusz Głowacki, Daniel Olbrychski, Filip Bajon nie można łączyć z naszą partią, a jednak ich list przeciwstawia się stanowczo działaniom podejmowanym przez PO" - napisał szef Klubu PiS.

Przemysław Gosiewski podkreślił, że abonament jest najuczciwszym sposobem finansowania mediów publicznych a jeśli rząd chce odciążyć finansowo obywateli to może wprowadzić możliwość odpisywania tej opłaty od podatku.
Przemysław Gosiewski uważa też, że zwolnienie z abonamentu emerytów i rencistów zmniejszy wpływy abonamentowe o 30 do ponad 50 procent.

"Za kilka miesięcy może okazać się, że nie mamy nowej ustawy medialnej, a system finansowania mediów publicznych uległ całkowitemu załamaniu" - ostrzegł polityk PiS.

Przemysław Gosiewski przypomniał też o złożonym przez PiS projekcie dodatków dla emerytów i rencistów, który według PiS skuteczniej wesprze tych świadczeniobiorców niż likwidacja abonamentu RTV.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.