Facebook Google+ Twitter

PiS nie chce prywatyzacji GPW

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 13:31

Resort skarbu chce, by proces prywatyzacji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych zakończył się w tym roku. Zgodnie z założeniami, inwestor strategiczny miałby przejąć minimum 51 procent akcji GPW.

Wiceprezes PiS Aleksandra Natalli-Świat powiedziała, że będzie to oznaczało utratę przez Polskę kontroli nad giełdą. Oceniła, że inwestorom zaproszonym do prywatyzacji GPW będzie zależało wyłącznie na komercyjnym przejęciu dobrze prosperującego warszawskiego parkietu.

Jej zdaniem, w interesie potencjalnego inwestora nie będzie leżało dalsze rozwijanie giełdy, bowiem jest ona konkurencyjna w stosunku do parkietów regionu. Aleksandra Natalli-Świat jest zdania, że prywatyzacja giełdy doprowadzi do jej marginalizacji.

Ministerstwo Skarbu zamierza wysłać zaproszenie do udziału w prywatyzacji czterem wiodącym giełdom europejskim i amerykańskim: London Stock Exchange, Deutsche Boerse, Nasdaq OMX oraz NYSE Euronext.

Resort skarbu ma w tym roku sprywatyzować 270 firm i osiągnąć ze sprzedaży 12 miliardów złotych. Na razie dochody z prywatyzacji nie przekroczyły 4 procent tej sumy.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.