Facebook Google+ Twitter

PiS nie dopuści Palikota do prac w zespole smoleńskim

Janusz Palikot nie zostanie członkiem zespołu badającego przyczyny tragedii smoleńskiej. - Dopuszczamy tylko poważnych posłów - uzasadnia tę decyzję Arkadiusz Mularczyk. Joanna Senyszyn uważa, iż jest to działanie niezgodne z prawem.

Janusz Palikot / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Janusz_Palikot._2.JPG&filetimestamp=20080516233129Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie chcą dopuścić Janusza Palikota do prac zespołu mającego wyjaśnić przyczyny katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku. Ich zdaniem polityk jest niepoważny i zaszkodziłby pracom grupy.

Jak informuje serwis TVN24.pl, zdaniem Joanny Senyszyn decyzja PiS-u jest niezgodna z prawem. "Jeśli Palikot zgłosił akces, to w tym zespole już jest" - twierdzi eurodeputowana (cyt. za TVN24.pl).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

a w ogóle to śmieszne jest, że 120 posłów PiS boi się jednego Palikota, robiąc mu obecnie -po raz kolejny- wielka reklamę.
Czyżby nie było tam nikogo, który mógłby stanąć z Palikotem w szranki słowne i walce na rzeczowe argumenty ?
Skoro -wg PiS Palikot tylko brednie opowiada-to cóż bardziej prostego by go "przeczołgać" potęgą obiektywnych ustaleń ?

Podstawowym problemem dla Macierewicza jest chyba to, że pytania, które zadaje Palikot (a przynajmniej część z nich) są jak najbardziej na miejscu, ale zdecydowanie nie pasują do koncepcji winy założonej przez posła Antoniego.....
(założenie drugie : nikt nie ma prawa zadawać kłopotliwych pytań szefowi PiS, a Palikot chce to zrobić).

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Robercie
Uściślijmy : rodziny ofiar OBECNE na zebraniu tej grupy poselskiej PiS, (czyli ledwie cząstka z kręgu osób, których ta tragedia dotknęła )
A wśród nich osoby, które w swojej wczorajszej wypowiedzi stawiały znak równości miedzy Zbrodnią Katyńska a katastrofą.

A one również powinny mieć poczucie przyzwoitości

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj rodziny ofiar wypowiedzialy się bardzo stanowczo przeciwko obecności p.Palikota w pracach Zespołu. Czy to nie wystarczy. Kurczę jesteśmy ludżmi czy nie mamy chyba wszyscy niezależnie od poglądów poczucie przyzwoitości. Obecnoś Palikota w tej komisji byłaby Prowokacja i jak zwykle służyć by miała odwróceniu uwagi opinii publicznej od jej prac. Prawo niestety nie przewidziało istnieniu wśród posłów/ elity narodu/ P.Palikota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

przepraszam że na raty... w powyższym wpisie miało być "obciążają jego partię"....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejne pytanie Polikota: "Z czego wynikało tak wysokie ubezpieczenie pary prezydenckiej?" - ciekaw no ja jestem... czy teraz przypilnuje firmę ubezpieczeniową i jej ofertę dla Komorowskich?

Sama Joanna Senyszyn to poważnych polityków również nie należy, a swoją drogą jej śmiech jest porażający...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,8160010,Palikot_ma_juz_pytania_do_komisji_Macierewicza__O.html
"Ostatnie pytanie dotyczy przetargu na samolot rządowy, który przez wiele lat nie mógł zostać rozpisany. - Dlaczego dwóch kolejnych Premierów rządzących Polską z mandatu PiS, Kazimierz Marcinkiewicz i Jarosław Kaczyński nie zdecydowało się na zakup nowych samolotów dla członków Rządu? Jak rozumieć w tym kontekście ujawnione Gazecie Polskiej słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane pod adresem Radosława Sikorskiego, których Kaczyński obciążył rząd Premiera Tuska odpowiedzialnością za brak tego zakupu? Dlaczego rządy PiS nie kupiły nowych samolotów? - zastanawia się Palikot."

Palikot zadaje pytania na które odpowiedzi znane są od dawna, zachowuje się jakby do polityki wszedł wczoraj. Pytania formułuje jakby niby retorycznie - jednak prawdziwe odpowiedzi obciążają właśnie jego.... Chociażby wyjaśnienie do powyższego. Jak dobrze pamiętam była to długa historia i rozprawiała się o kolejne DWA rządy. Skończyła się ona tak że Donald Tusk (jako Premier) podpisał projekt na nowe samoloty (przygotowany przez ministra śp. z PiS) i wydał polecenie już wówczas obecnemu ministrowi Bogdanowi Klichowi aby zrealizował ten projekt. Bogdan Klich olał to jak i wiele innych poważnych spraw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

niby czemu nie zasłużenie? ;) Jaki Palikot jest - każdy widzi, mieszkańcy Białograju zapoznani odrobinkę z historią też pewnie nie są mu przychylni.

PZPR... teraz zdaje się pałeczkę przejmuje PO.

Wydawało mi się że polityk powinien być wyważony w tym co głosi i jak głosi... Palikot zachowuje się jakby był niespełna rozumu. Niby poważny gość, niby biznesmen, niby nawet są tacy co go szanują... a tu raz penisem, innym razem ciągłe wymyślanki o alkoholizmie Prezydenta - tak i przed jak i po śmierci. A może zasadne są pytania do Palikota?

On sam nie zadaje kontrowersyjnych czy niewygodnych pytań - on zwyczajnie specjalizuje się w obrażaniu swoich przeciwników i ich rodzin.

Może zatem wpierw odpowie na nieco bardziej rzeczowe pytania: http://gosiaczek.salon24.pl/210763,pytania-do-palikota
Skoro obrońcy PO wspominają o PZPR w kontekście PiSu ;) to może szczególnie na to "3. Czy to prawda, że jego ojciec, były działacz PZPR, był alkoholikiem, a skłonności do napojów wyskokowych pozostały u syna?"

Oczywiście za chwilę przypnie mi kto plakietkę "PiS-o-luba" i pewnie nic nie dadzą moje zapewnienia że i z nimi się nie trzymam. Są tacy co mundialem interesują się tylko w fazie rozgrywek, popisując się znajomością nazwisk piłkarzy etc.... są i tacy którzy interesują się nim od lat i przez lata. Nie stoję po żadnej z ich stron - obserwuję, a co widzę, opisuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też mi się wydaje że następuje dyskryminowanie Palikota. Czy zasłużenie .... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za mojej pamieci już była taka jedna partia, ktora miała słuszność: nazywała się PZPR a swoje działania polityczne nazywała "demokracją socjalistyczną" - chociaż diabli wiedzą, co by to miało być.
Pani Senyszyn ma rację, bo wielkie entre' pana Maciarewicza ogłoszone zostało na zasadzie "zapraszamy wszystkich".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem miał byc otwarty ale chyba tylko dla członków PiS-u:) Przecież na podstawie tego co mówił Macierewicz na konferencji prasowej jest już wiadome jak będzię wyglądał raport z prac komisji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oba linki działają:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.