Facebook Google+ Twitter

PiS nie ma gabinetu cieni, ale ma Macierewicza, Ziobrę i Karskiego

 • Źródło: Polska
 • Data dodania: 2011-09-05 08:50

PiS liczy na wygraną i rząd jednopartyjny - zapowiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla stacji telewizyjnych Polsat, Polsat News i TVP Info. Ale już co do tego, jak ten rząd miałby wyglądać, my, wyborcy, otrzymujemy sprzeczne komunikaty. Jarosław Kaczyński wyraźnie kluczy, zaciemniając obraz tego, kto personalnie reprezentowałby rząd PiS w przypadku wygranej.

 / Fot. Paweł Kula, PolskapresseW PiS nie ma i nie będzie gabinetu cieni - mówi poseł Hofman, ale wśród kandydatów na przyszłych ministrów wymienia się m.in. Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobrę i Karola Karskiego.

W piątek prezes PiS przyznał w rozmowie z Andrzejem Godlewskim i Dorotą Gawryluk, że w jego rządzie znaleźliby się i Zbigniew Ziobro, i Antoni Macierewicz, przywołał też nazwisko byłej szefowej MSZ Anny Fotygi. Ale już dzień później, proponując debaty na tematy rolnictwa, wojska, polityki, dialogu społecznego, a także gospodarki i finansów, Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło zupełnie inny zestaw nazwisk osób, które miałyby stanąć do rozmów z Platformą. Okazało się, że o sprawach polityki zagranicznej nie będzie rozmawiać z PO była minister Anna Fotyga, tylko były wiceminister Witold Waszczykowski. Do rozmów o gospodarce wyznaczono Zytę Gilowską, która przedstawiana jest jako niezależny ekspert, a nie Beatę Szydło, specjalistkę od ekonomii w partii, wymienianą przecież wcześniej jako przeciwniczkę w debacie z ministrem finansów Jackiem Rostowskim. Ekspertem od wojska ma być Ludwik Dorn, od rolnictwa Janusz Wojciechowski, od dialogu społecznego zaś - były przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek.

Czy PiS, eksponując nowe nazwiska, chce niejako przykryć kontrowersyjnych polityków, za których uchodzą zarówno Antoni Macierewicz, jak i Anna Fotyga, bo mogliby oni odstraszyć wyborców wahających się, na kogo oddać głos?
[...]

Jednak politycy PiS zdecydowanie odżegnują się od tego, jakoby mieli tworzyć swój gabinet cieni. - Będzie wygrana, będzie rząd. A o tym, jak on będzie wyglądał, powiem 9 października, jak wygramy wybory - mówi w rozmowie z "Polską" Adam Hofman, rzecznik prasowy PiS, dodając: - Polacy nie lubią, jak się dzieli skórę na niedźwiedziu. Gabinet cieni przedstawiały "cieniasy z PO" i wszyscy wiemy, co im z tych planów wyszło. W PiS nie ma i nie będzie gabinetu cieni - mówi twardo poseł Hofman. [...]Anita Czupryn
Więcej na polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

qq
 • qq
 • 03.11.2011 16:24

:ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 08.09.2011 18:36

to straszne gdzie pis tych nieudaczników znajduje jak macierewicz fotyga hofman itd tam tylko ziobro był dobry i paru innych ale zdecydowanie za mało

Komentarz został ukrytyrozwiń
wolyk
 • wolyk
 • 08.09.2011 15:07

KorupcjaPO:Rybińskiego,Arłukowicza,Kluzik,Rosatiego,posłów SLD,PJN,...?-WYNIKI WYBORÓW : PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe partie po 0,2% ,nie pójdzie 13% ...plotkują studenci - Goebbelsowskie zasady NIESIOŁA? - chyba wyrzucą go z PO jak POligłupa ...BRUTALNY ATAK POLITYCZNY : SLD,PO,PSL na około 9 ml. WYBORCÓW PIS .Po co było tak długo terminami manipulować - Po co te kłamstwa?-SKANDAL,HIPOKRYZJA,CYNIZM,...- mówią ludzie -Kalisz, posły komisji SLD,PSL,POligłupy przed TK ? -czy nie dość hipokryzji, kłamstw ? i komentarzy pseudo - mediów i zapraszanych ludzi (częstoz PZPR )? BLIDA sama popełniła samobójstwo to wielokrotnie stwierdziła prokuratura -czy bała się sypać KOLESI? Obwinianie SAMOBÓJSTWEM premiera KACZYŃSKIEGO i eurodeputowanego parlamentu ZIOBRĘ to ABSURD i SKANDAL-zakrawa na PARANOJĘ? mówią także studenci "Wolała się sama zastrzelić niż czekać w areszcie na kawałek sznurka i pomocną dłoń do powieszenia się ?" - pisze jeden z internautów , inny -"Szanowny Pan Poseł kalisz powinien najpierw zmienić dietę bo ona jak się okazuje dotychczasowa dieta zdaje sie mieć wpływ na nie tylko na jego tuszę. A tak przy okazji jak on wyjaśnił fakt, że niewinna niczym lilija B.Blida strzela sobie w łeb ot tak, bo ma być przesłuchana ? Nikt jej nie nawet nie aresztował miała być ZATRZYMANA (a to różnica). Czego się bała - chyba nie Władców Mordoru (strasznych Ziobrów i Kaczyńskich) bo w to chyba tylko czytelnicy Gazetki Wyborowej mogli by uwierzyć (tylko pseudo - media mogą w to wierzyć). Czy nie bała się przypadkiem długich rąk mafii węglowej i ludzi z nią związanych z którymi miała kręcić lody ? ",osiągnięcia (NIE)rządu-totalna kompromitacja,ściema ,pijar,...PO,PSL -tylko KACZYŃSKI i PIS wygrywając wybory może URATOWAĆ POLSKĘ-KACZYŃSKI premierem,a PIS samodzielnie RZĄDZI-45% wyborców.PRZYSTAWKI SL,SLD,PJN poza sejmem.Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA-poprzez szantaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 07.09.2011 19:23

tak pis ma fotyga speca od wysp hula gula macierewicza speca od mgły i brzozy hofmana od zdziczałych chłopów itd powiem krótko boże ratuj polska od zguby i pisu a jeszcze kaczynski wypomina polakom arogancja wobec litwy aż mnie zamurowało

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Wiśniewski
 • Jerzy Wiśniewski
 • 06.09.2011 01:52

Beta jest ale owszem :Kempa Frau Das ist alles fir Idiot Schlampe

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Drobinki morskie", "Peron w Włoszczowej", "Tunel pod rondem w Katowicach", "Kartofle", "Premier w swetrze", "Prezydent unikający spotkania z prezydentem Francji lecący do Japonii po to, żeby nie spotkać się z Cesarzem Japonii"... itd., itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Piotrek - W czasach niesłusznych nasz profesor historii tłumaczył co to jest "minister bez teki". Wyszło mu z polska na niemiecki "medchen Fir alles".Otóż - pominąłes w składzie przyszłego rządu to wazne stanowisko, na które jak ulał pasuje pisowska baronowa z Kielc.
Na ministra zdrowia stawiam teściową obu wdów Gosiewskich, specjalisti od "drobinek morskich"

http://www.tvn24.pl/1,1521214,druk.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 05.09.2011 17:57

Przepraszam , a pan Karski będzie ministrem KOMUNIKACJI MORSKIEJ ? Doświadczenie ma .

Komentarz został ukrytyrozwiń
don donek
 • don donek
 • 05.09.2011 17:41

pan Tusk nie ma nawet programu.... i co z tego . brak w kasie 700 000 000 000 pln

Komentarz został ukrytyrozwiń
my.wy.oni.Naród
 • my.wy.oni.Naród
 • 05.09.2011 17:34

@Piotrek 9:55 Dzisiaj --- jestes "miszcz" szacun gosciu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.