Facebook Google+ Twitter

PiS nie wybierze władz okręgowych. Według "ziobrystów" prezes się boi

Zamiast nowych władz prezes mianuje pełnomocników, którzy będą rządzić partią w terenie.

 / Fot. Kolanin, domena publicznaJak donosi serwis gazeta.pl zaplanowane na jesień, wybory władz okręgowych największej partii opozycyjnej, zostały odłożone na przyszły rok. Warto dodać, że jest to już druga zmiana terminu tych wyborów. Pierwotnie miały odbyć się na wiosnę, ale z powodu kampanii do parlamentu podjęto decyzję o odłożeniu ich na jesień.

Politycy PiS twierdzą, że jest to podyktowane względami organizacyjnymi. Z kolei ludzie związani z Solidarną Polską uważają, że Jarosław Kaczyński obawia się, że w razie konfliktów i niespełnionych ambicji działaczy, mogłoby dojść do zasilenia szeregów "ziobrystów".

Działania prezesa są oceniane jako próba utrzymania partii w ryzach. Pierwszym etapem był list do członków PiS, w którym Kaczyński widzi w jedności prawicy szansę na powrót do władzy. Następnym etapem ma być sobotnie zebranie Rady Krajowej, która ma wybrać Mariusza Kamińskiego, na nowego wiceprezesa partii po Zbigniewie Ziobrze. Potem prezes ma ruszyć w teren, by spotkać się z partyjnymi "dołami".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

pisMAK
  • pisMAK
  • 22.11.2011 20:03

Zablokowanie wyborów okręgowych to dalszy ciąg antydemokratycznych zachowań prezesa .Przyśle teraz pełnomocników w tzw teczce a miejscowi działacze nie będą mieli nic do powiedzenia i to jest błąd. Mularczyk odwrotnie - przekazuje inicjatywę terenowi - i to się może udać .Działacze spoza Warszawy mają już dość statystowania ,

Komentarz został ukrytyrozwiń
GOROL
  • GOROL
  • 22.11.2011 19:35

BOROK CHLOP

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 22.11.2011 15:48

Ziobryści mają rację - teraz jeżdżą na wyścigi , Mularczyk buduje struktury w Nowym Sączu dziś a jutro tam jedzie prezes przekonywać ,że Solidarna Polska jest be be !

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 22.11.2011 09:14

Prezio ma miękkie nogi :)
Już chyba nikt nie może go opuścić, nawet kot to zrobił....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.