Facebook Google+ Twitter

PiS o działaniach minister edukacji: to zamach na konkordat

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości razem z Solidarną Polską, zaczynają współpracę, na razie na płaszczyźnie pisemnej. Sporządzili wspólny dezyderat pod adresem minister edukacji Krystyny Szumilas w sprawie religii w szkołach.

PiS o działaniach minister edukacji: to zamach na konkordat / Fot. PAP/Adam WarżawaPrawo i Sprawiedliwość to partia wniosków i dezyderatów. Żeby ktoś nie myślał, że w zdaniu tym ukrywa się złośliwość piszącego je, pragnę ogólnie przypomnieć, iż od dłuższego czasu PiS składa w Sejmie wnioski o odwołanie różnych ministrów (ma oczywiście do tego prawo), a szef partii kieruje dezyderaty do różnych osobistości w świecie o podjęcie dochodzenia w sprawie katastrofy smoleńskiej. Co najdziwniejsze, kieruje dezyderaty pisemne nawet do swoich członków.

Najnowszym dezyderatem Prawa i Sprawiedliwości, napisanym tym razem wspólnie z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro jest sprawa minister edukacji, Krystyny Szumilas. Wnioskodawcy domagają się w nim, a raczej żądają, aby minister edukacji wyjaśniła kwestię "usunięcia lekcji religii z ramowych planów nauczania". Zanim dezyderat skierowano pod właściwy adres - jego treść trafiła do "Naszego Dziennika", o czym dowiadujemy się z serwisu Bankier.pl.

"Nasz Dziennik" wyjaśnia, że w partyjnym dokumencie obu ugrupowań, wnioskodawcy akcentują, że minister Krystyna Szumilas swoją "decyzją o usunięciu religii z ramowych planów nauczania między innymi łamie konkordat, powoduje zamęt w samorządach i wśród katechetów" oraz "dyskryminuje religię" wobec innych szkolnych przedmiotów.

Politycy partii prezesa Kaczyńskiego i przewodniczącego Ziobry, domagają się "przywrócenia zajęć z religii do ramowego planu nauczania", a jednocześnie "utrzymania dotychczasowych zasad" prowadzenia i finansowania nauki religii w szkołach – podało Polskie Radio.

O dezyderacie edukacyjnym posłowie mają debatować 21 maja (wtorek), na posiedzeniu sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, które zostało specjalnie zwołane, na wniosek posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

smutny
  • smutny
  • 20.05.2012 13:55

ta czarna mafia powoli sie zwija tylko w tym kraju zydostwo i wiesniaki podpisalo kankordat robiac z wolnego panstwa wasala vatykanskiego. . nie glosowac na nawiedzonych , zaplecze z racji wieku pojdzie tam co tak kocha i za jakies40 - 50 lat wszystko wroci do normalnosci. a czrna mafia tam gdzie jej miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
didi
  • didi
  • 20.05.2012 12:16

dla większości rodziców jest wygodniej by dzieci uczyły się religii w szkole, bo są bardzo zapracowani i nie raz byłby to problem zaprowadzić dziecko do salki popołudniu. poza tym, religia w szkole nie jest obowiązkowa! nikt nikogo nie zmusza by w niej uczestniczył. większość rodziców chce by religia pozostała w szkołach, a demokracja to rządy większości a więc nie macie racji!!! tak w ogóle co wam przeszkadza ta religia?? odrobina tolerancji przydałaby się Wam, tymbardziej, że neiustannie o niej gadacie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za moich czasów lekcje religii odbywały się w salce katechetycznej przy parafii i nie sądzę, żeby to miało jakiś wpływ na jakość nauczania tego ,,przedmiotu". Na religię chodziło się wtedy z przyjemnością, bo nie była jednym z ,,przedmiotów" nauczania w szkole. Może jednak czas powrócić do dawnych obyczajów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konkordat w zakresie nauki religii mówi o organizowaniu zgodnie z wolą zainteresowanych w ramach planu zajęć szkolnych i przedszkolnych. Plan ramowy a plan edukacyjny to są dwie różne rzeczy. Tak więc zarówno Nasz Dziennik jak i PiS tak de facto nie wiedzą o czym piszą.
i co mówią

Komentarz został ukrytyrozwiń
ujociot
  • ujociot
  • 19.05.2012 17:02

jaki konkordat i po co.w chinach nie ma zadnego konkordatu a ludzie zyja.po co mi konkordat do mojej malej emerytury.rozrozniam konkordat miedzy moja emerytura a EMERYTURA ksiezy.kosciol sie sprzeniewierza swoim nauczaniom

Komentarz został ukrytyrozwiń
kurwamac
  • kurwamac
  • 19.05.2012 16:50

kosciol chce zawladnac calym swiatem .ton ten patriarcha z torunia czyni wszelkie zlo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.