Facebook Google+ Twitter

PiS o nowej frakcji w PE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-22 12:51

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało założenia nowej frakcji w Parlamencie Europejskim, której będzie członkiem.

Jarosław Kaczyński poinformował, że grupa Konserwatystów i Reformatorów będzie składać się z 8 partii. Dodał również, że koalicja będzie popierać kandydaturę Jerzego Buzka na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Lider PiS podkreślił, że ugrupowania wchodzące w skład grupy mają duże doświadczenie w rządzeniu swymi państwami. Zdaniem Kaczyńskiego założenia tych partii są zbieżne w tak ważnych sprawach jak chociażby polityka wolnego rynku, ochrona rodziny, czy polityka energetyczna. Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał, że nowa frakcja będzie bronić interesów Polski.

W skład francji Konserwatystów i Reformatorów wchodzą m.in. politycy z Polski, Wielkiej Brytanii, Czech, Węgier, Finlandii, Holandii i Belgii.

Kaczyński podkreślił, że jego partia będzie domagać się 10 miliardów euro rocznie na polskie rolnictwo. W jego opinii taka kwota jest adekwatna do potrzeb polskiego rolnictwa.

Zdaniem Michała Kamińskiego frakcja będzie wspierać aspiracje mniejszych państw. Ma to w jego opinii być kontynuacja polityki prowadzonej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.