Facebook Google+ Twitter

PiS o prezydenturze Komorowskiego: Jego rolą jest pilnowanie żyrandola

6 sierpnia 2010 roku Bronisław Komorowski złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Mimo że prezydent cieszy się najwyższym poziomem zaufania Polaków, opozycja twierdzi, że wykazuje zbyt mało inicjatywy. "Wszedł w rolę nakreśloną przez Tuska" - powiedziała posłanka PiS Jadwiga Wiśniewska.

Bronisław Komorowski / Fot. PAP/ Marcin Bielecki6 sierpnia 2010 roku Bronisław Komorowski złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Kancelaria Prezydenta wydała z tej okazji specjalne oświadczenie, w którym wymienia priorytety prezydentury, m.in. aktywność w polityce zagranicznej, promocję Polski i budowanie nowoczesnego patriotyzmu.

Prawie 600 ustaw i 144 ordery...

Przez trzy lata prezydentury Bronisław Komorowski podpisał 598 ustaw i odmówił podpisania 3, wystąpił z 13 inicjatywami ustawodawczymi, ratyfikował 82 umowy międzynarodowe. Przyjął 91 gości, w tym głowy państw i szefów rządów oraz odbył 60 wizyt zagranicznych. Nadał również 28 Orderów Orła Białego, 31 Krzyży Wielkich Orderu Odrodzenia Polski oraz 85 Krzyży Komandorskich z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

... a opozycja twierdzi, że prezydent pilnuje żyrandola

Opozycja jednak zarzuca mu bierność i twierdzi, że wypełnia jedynie zadania zlecone przez rząd. Według PiS-u, prezydent wykazuje zbyt mało inicjatywy i zbyt rzadko występuje z inicjatywami ustawodawczymi. "Wszedł w rolę nakreśloną przez Donalda Tuska, czyli człowieka pilnującego żyrandola i z tej roli wywiązuje się bardzo dobrze" - powiedziała Jadwiga Wiśniewska Polskiemu Radiu.

Bronisław Komorowski cieszy się najwyższym poziomem zaufania wśród polityków. Według ostatniego sondażu CBOS, ufa mu aż 71 procent Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

No cóż pani Magdo, oprócz komentarzy normalnych sa też idiotyczne. A to ktoś sie śmieje z chorych ludzi, a to twierdzi że Komorowski wpadek nie zalicza, a to że go kartoflem nie nazywają.

Panie Andrzeju, jak nazwę pana burakiem (czego teraz nie robie, to tylko przykład) to jaka będzie w tym pana wina? Czy pan Grzegorz będzie od pana lepszy bo nie nazwałem go burakiem?

Panie Grzegorzu w bulu i nadzieji że pan oprzytomnieje przypominam o spotkaniu z Obamą któremu zasugerował pilnowanie żony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakież obrzydliwe i prostackie są niektóre komentarze. A ten przeszedł wszelkie moje wyobrażenie o braku szacunku dla drugiego człowieka- Się mi napisało, że brat Jarosława ma "średniej" proweniencji kolegów na tamtym świecie. A kto w kolejce, żeby "dołączyć"? Jaruzel? Przekichane...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przynajmniej nie ginie w tłumie, nie ma problemu z założeniem słuchawek, potrafi coś ładnie powiedzieć bez kartki i nie dzwoni do brata po instrukcje. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że PiS chcąc nie chcąc buduje wizję silnej prezydentury w Polsce.
Wiadomo nie od dziś, że mężem tysiąclecia był Lech z Kaczyńskich PREZYDENT POLSKI.
Forsowanie takiej tezy powoduje, że najsilniejszy nawet atak, musi przynieść odwrotny skutek.
Dezawuowanie Komorowskiego nic tu nie da, w końcu zasiada on na NAJWAŻNIEJSZYM od lat urzędzie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Się mi napisało, że brat Jarosława ma "średniej" proweniencji kolegów na tamtym świecie.
A kto w kolejce, żeby "dołączyć"?
Jaruzel?
Przekichane...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy powojenni prezydenci oprócz Bieruta i Kaczyńskiego - żyją...
Kurde, jakie Lech ma "towarzycho"...
Nie jestem z TVN, GPC, PZPR, NKWD, TPPR, USA, PKWN, PAP, ONZ, ... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Komorowski po prostu jest prezydentem i nie ma na sobą nad prezydenta w postaci brata, któremu musi składać meldunki z wykonania poleceń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W naszym ustroju wartość prezydenta polega właściwie tylko na jego reprezentatywności. Reprezentatywność Komorowskiego odpowiada większości ludzi. Pozostała mniejszość, która chciałaby, by prezydenta cechowała znośna charyzma, elitarystyczne obycie, nieprzeciętny intelekt, biegła znajomość jakiegoś języka obcego (poza ruskim) i aparycja nie przywodząca na myśl dziadów pod monopolowym czy wujków Stefanów na imieninach... po prostu przełącza kanał w telewizji, gdy Bronek wchodzi na antenę.

Mi się zawsze wydawał najlepszym z obecnego establishmentu kandydatem na prezydenta pan Sikorski. Pozytywnie odświeżyłby wizerunek kraju CHOCIAŻ na arenie międzynarodowej, choć pewnie dupolizostwa by się nie wystrzegał. Szkoda, że przegrał w prawyborach PO, ale widocznie Parteigenossen uznali, że za bardzo by się wychylał. Z niekrytą goryczą przyjąłem wieść o zwycięstwie wąsacza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, takie wymyślili sondaże. Poza tym czemu ma służyć twoje porównanie do Kuronia ( choć chyba się nie da, na korzyść Kuronia)?
Rozumiem, że ma udowodnić, że w następnych wyborach nie ma szans ? Nie wiem.
Faktem jest, że czasem aż mnie zadziwiają wystąpienia naszego prezydenta :).
Jest sympatyczny, w polskiej demokracji prezentowi przypada taka a nie inna rola.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, poparcie (w sensie, ile procent komu ufa, akurat nie ma żadnego znaczenia). Przypomnę Ci, że Kuroń niegdyś cieszył się największym zaufaniem, a potem w wyborach zdobył kilka procent.

To dwie całkiem inne rzeczy: ranking zaufania a poparcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.