Facebook Google+ Twitter

PiS: O. Rydzyk przyczynia się do pluralizmu debaty publicznej

Europosłowie PiS odpisali na list polityków PO i PSL, w którym ci ostatni protestowali przeciwko wypowiedziom o. Rydzyka na temat totalitaryzmu w Polsce. M.in. Jacek Kurski, Zbigniew Ziobro i Ryszard Czarnecki zapewniają, że nie tylko nie skreślą dyrektora Radia Maryja z listy gości, ale będą zapraszać go ponownie.

 / Fot. Sylwia Dąbrowa/Polskapresse"Nie wiem, gdzie ja żyję, bo w czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów jak teraz. To jest totalitaryzm, ja nie żartuję" - mówił o. Rydzyk podczas seminarium na temat odnawialnych źródeł energii. Ostro zaprotestowali politycy PO i PSL, a minister Sikorski zapowiedział, że państwo zareaguje na szkalującą Polskę wypowiedź. Głos w sprawie zabrał też wiceszef frakcji konserwatystów Timothy Kirkhope. "Nie znam osobiście ojca Rydzyka, ale znam niektóre z jego bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi. (...) PE nie może być miejscem, żeby promować interesy ludzi o poglądach ksenofobicznych i homofobicznych, jakie głosi ojciec Rydzyk" - napisał w oświadczeniu.

Sikorski o słowach Rydzyka: Przekroczył granice. Polska zareaguje


Europosłowie w swoim liście do kolegów z PO i PSL wypominają im, że ci nie uczestniczyli w konferencji. Ironizują też, że energią odnawialną zajmują się w Polsce zakonnicy. Bronią też Rydzyka. "Uważamy, że Ojciec Redemptorysta dr Tadeusz Rydzyk, kierujący ważnym ośrodkiem niezależnych mediów, w istotny sposób przyczynia się do pluralizmu debaty publicznej w Polsce. Opinie, które wygłasza Ojciec Rydzyk są niekiedy ostre, ale nie wykraczają poza zakres uprawnionej w debacie publicznej krytyki"

Słowa dyrektora Radia Maryja uznają przy tym za wyrwane z kontekstu. Dodają też, że polityków koalicji boli zarzut, że pod ich rządami Polska ma cechy państwa totalitarnego. Według polityków PiS kierowanie Jarosława Kaczyńskiego na badania psychiatryczne i fakt, że filmy dotyczące katastrofy smoleńskiej pojawiają się tylko w "drugim obiegu" przywołuje na myśl właśnie totalitaryzm - czytamy w TVN24.

Wiceszef frakcji konserwatystów nazwał Rydzyka ksenofobem i homofobem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

Irena
 • Irena
 • 25.07.2011 07:51

Czy obywatel Rydzyk znieczulił całkowicie znaczną część społeczeństwa i nie słychać :
jak "Bomba cyka u Rydzyka".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szafowanie słowem "totalitaryzm" w kraju,który doświadczył trzech rozbiorów,dwóch prawdziwych totalitaryzmów obraża pamięć ofiar morderczych systemów.Mówić każdy może,ale każdy powinien też myśleć.
W rezultacie polityka w Polsce to przechodzenie od jednego tematu zastępczego do drugiego.Jak nie Rydzyk to badania psychiatryczne Jarosława Kaczyńskiego.Jak nie hel w Smoleńsku to debata o Krakowskim Przedmieściu.Świat czekać nie chce.A kiedy się zorientujemy,że powinniśmy wyjrzeć z naszych PO-PIS okopów i rozejrzeć się dookoła,może być za póżno na refleksję,że prawdziwa historia pisana jest poza piaskownicą w której walczymy.Przy naszej niepewności kwitnie fanatyzm religijny,pojawiają się osoby,które pociągają za sznurki by manipulować ludżmi.Ale i na to jest sposób.Południowy sąsiad Czechy,od którego przyjeliśmy chrzest w 966 dawno uwolnił się od opiekuna z Watykanu.Prezydent Havel oraz parlament czeski postanowili poczekać i nie podpisali konkordatu.Pani Hania Suchocka oraz parlamentarzyści lekką ręką podpisali w 1993 roku konkordat,powodując że rentgen finansowy Watykanu jest bezwzględny.Teraz ta sama pani Hania Suchecka po złożeniu noty na ojca Rydzyka odesłana została przez Watykan do kąta jak niegrzeczna dziewczynka,bo wg dyplomacji Watykańskiej nic się nie stało.Ojciec Rydzyk jest eminencją i jednocześnie składową systemu kościelnego,który znalazł podatny grunt w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokonało się coś dziwnego.Znikła partia,znikła dyktatura systemu komunistycznego a kościół,w postawie niektórych krewkich księży,zaczął uzurpować sobie podobne prawa.Standarty życia można osiągnąć bez kościoła papieskiego.Wszyscy obserwujemy usadowienie się w Polsce kościoła katolickiego na stołku naczelnego moralisty.Hierarchia duchowna działająca bez mandatu i wszelkiej kontroli ze strony wiernych wbiła się w pychę.Wszyscy płacimy za hamowanie rozwoju społecznego,wreszcie miliardy złotych kościół co roku pożera z budżetów prywatnych i publicznych.Zhierarchizowane kościoły przemawiające do wiernych z wysokośći pierwszego piętra i nie znoszące sprzeciwu nie są żadnymi drogowskazami.Są reliktami minionych dyktatur,opresji i ciemnoty.
Ojciec Rydzyk dokonujący rozwiertów w mózgach słuchaczy swojej stacji na przestrzeni lat wychował i ukształtował fanatyczne masy zdolne głosować i myśleć jak chce jego eminencja.Jest to fenomen i zarazem niebezpieczeństwo cofnięcia się do okresów dyktatur,napięć społecznych,inflacji,pomijania konstytucji.Ojczulek nigdy nie rozliczył się z cegiełek na ratowanie stoczni gdańskiej.Politycy,biskupi,urzędnicy watykańscy nie chcą wchodzić w drogę zakonnikowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mirek K Komorowski niczego nie będzie torpedował. Bardzo łatwo się odnajdzie w nowej sytuacji, tak jak łatwo zrezygnował z myślistwa :)
Wskazywanie na inne mozliwości zaopatrzenia kraju w energię, nie jest zbrodnią. Jedynie dla tych, którzy już przehandlowali kraj za atom i uczynili farsę z własnych zasobów (węgla, geotermii, wiatru czy siły rzek). Dodać należy, że zamieniono plan zwiększania lesistości kraju, który wspomógłby Poskę w redukcji CO2 w plantacje orzecha włoskiego zakładane przez towarzyszy z PO na które łoży cały kraj, lecz orzechów nie doczeka nikt. Gdy UE czknie na temat dopłat "tuskowcy" szybko redukują autostradowe plany. Gdy źródełko wyschnie, a może się tak stać w przypadku kategorycznego sprzeciwu społeczeństwa Grecji (które nie ma zamiaru dłużej pokrywać długów swoich własnych i unijnych malwersantów, takiego odpowiednika naszych "światłych i poprawnych politycznie michnikowo-tuskowego etabliszmentu") to w sposób nagły dowiemy się o zubożonych zasobach naszych prywatnych kieszeni.
Kraj, który z premedytacja i pełną świadomością niszczy własną gospodarkę żyje od dawna na obcym garnuszku. Nie pochwalam wielu działań Rydzyka. Lecz to nie on jest największym winowajcą, Panie Sikorski? Może należy zacząć dorzynać właściwą watahę, a może cały tabun?

Komentarz został ukrytyrozwiń
CÓRKA TEGO NARODU
 • CÓRKA TEGO NARODU
 • 26.06.2011 20:58

SIKORSKI WYSYŁA DONIESIENIE DO OBCEGO PAŃSTWA NA POLSKIEGO OBYWATELA. ZAZNACZAM, ŻE SIKORSKI TO CZŁONEK POLSKIEGO RZĄDU.
NIE JEST WAŻNE ŻE OBYWATEL TEN JEST KSIĘDZEM I BYŁ PRZECIWNY WSTĄPIENIU DO UNII. MIAŁ TAKIE PRAWO. JAKOŚ NIE WIDZĘ u borowika POTĘPIENIA ZDRADY DOKONANEJ PRZEZ KLUZIKOWĄ. BYŁA Z KACZYŃSKIM TERAZ GO OPLUWA.

CZY KTOŚ DA PRZYKŁAD, NA TO, ŻE MINISTER OBCEGO RZĄDU SKARŻY SIĘ NA SWOJEGO OBYWATELA DO RZĄDU OBCEGO PAŃSTWA? NP NIMIEC PRZYJEŻDŻA DO POLSKI I MÓWI, PANIE TUSK, ZRÓB PAN COŚ Z TYM NASZYM JOSCHKĄ FISZEREM.
JUŻ NASTĘPNEGO DNIA TAKI GOGUŚ NIE BYŁBY MINISTREM. WYLECIAŁBY NA PYSK. ALE NIEMCY TO CYWILIZOWANY KRAJ.

A POLSKA JEST KRAJEM TAKICH BOROWIKÓW.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Borowik
 • Tadeusz Borowik
 • 25.06.2011 18:05

Uśmiechnięta twarz ojca Rydzyka,nie słabnąca popularność.Biskupi jak ciche myszki mlaskają,ten to ma tupet.Ciekawe jak Watykan zareaguje na wystąpienie w tej sprawie Hanny Suchockiej.Mamona wysadza w Polsce najstarszą instytucję.Kiedyś sekretarze PZPR jeździli do Moskwy.A teraz ojciec,jego eminencja za składki i datki podwładnych podróżuje do Brukseli.Nie tak dawno był przeciwnikiem Brukseli i Unii.A teraz ma wiatr w plecy ze strony przyszłych wyborców,którymi w umiejętny sposób manewruje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan z wielkopolski
 • jan z wielkopolski
 • 24.06.2011 21:13

ciekawa sytuacja.

na Litwie usuwają polskie napisy, szykanują polaków - SIKORSKI MILCZY, SYMPATYCY PO MILCZĄ
w Holandii masowo i programowo szykanują Polaków- SIKORSKI MILCZY, SYMPATYCY PO MILCZĄ

RYDZYK jedzie do Brukseli i upomina się o wsparcie finansowe badań - SIKORSKI DRZE MORDĘ, SYMPATYCY PO DRĄ MORDY

PIĘKNY KRAJ

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Dorota Walkowiak
 • @Dorota Walkowiak
 • 24.06.2011 15:17

"Nie przejmuję się tym co inni o mnie uważają, mam silną osobowość".

Jak cię widzą tak cie piszą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 24.06.2011 14:54

"polskie chojraki W MUNDURACH"

POLICJA USTAWIŁA RADAR W OBSZARZE ZABUDOWANYM. WIADOMO 50KM/H I NIC WIĘCEJ.
OBSERWOWAŁEM
BeMki, Mercole i Audice z łysymi pałami w dresach grzały 100-120km/h. i co? i nic.

pojawił się maluch. Z ZAROŚNIĘTYM WIEJSKIM MORUSEM. miał ze 55-60km/h. i co? ano HALT BANDITEN. STRAFFE BEZAHLEN.
CHŁOPOROBOTNIK WYBECALOWAŁ 100 pln-NÓW I DO TEGO 4 PKT.

POLSKA SPARAWIEDLIWOŚĆ MUSS SEIN.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 24.06.2011 13:14

Dorota Walkowiak Dzisiaj 11:53
zbyt mądre słowa jak na POhołotę. I nie ma co się usprawiedliwiać
ja o nich też zbyt ciepło się nie wyrażam, nie zasługują. ale cóż, są i niech wiedzą, że wygrać wybory to nie jest równoznaczne z nabraniem rozumu. sami wiedzą jak doszli do władzy. KŁAMSTWEM OSZUSTWAMI Z PREMEDYTACJĄ.
UŻYWAM OSTRYCH SŁÓW DLATEGO, ŻE:
1. NAZWANIE PIJAKA SMAKOSZEM JEST WG MNIE NIEHUMANITARNE. DOPÓKI TAKI CZŁOWIEK NIE ZROZUMIE, ŻE JEST ALKOHOLIKIEM NIGDY Z TEGO NIE WYJDZIE (CHYBA TYLKO W TRUMNIE). ZAWSZE BĘDZIE MYŚLAŁ, ŻE JESZCZE TYLKO DZISIAJ I JUTRO ŁYKNIE A OD PONIEDZIAŁKU - STOP. BEZ ŚWIADOMOŚCI RZECZY TEN STOP "NIGDY" NIE NASTĄPI
2. PODOBNIE, WRĘCZ IDENTYCZNIE JEST Z NARKOMANAMI.
3. RÓWNIEŻ PODOBNIE A NAWET WIĘCEJ NIŻ IDENTYCZNIE JEST ZE ZWOLENNIKAMI PO. (POMIJAM ETATOWYCH CZŁONKÓW PO I ICH RODZINY; CI SĄ W KŁAMSTWIE SĄ JAK W PRACY I CZADZĄ, Z TEGO ŻYJĄ). CHODZI O SYMPATYKÓW PO. SĄ TOTALNIE ZACZADZENI KŁAMSTWAMI I OBIETNICAMI. NAWET GDY TO ZAUWAŻAJĄ TO MAJĄ WPOJONY STRACH PRZED ZMIANĄ. WOLĄ ŻYĆ W KŁAMSTWIE, OSZUSTWIE I OKRADANIU, LICZĄC, ŻE MOŻE JUTRO BĘDZIE LEPIEJ. MOŻE PO JUTRO SPEŁNI OBIETNICE.
TO SĄ ŻAŁOSNE POSTACIE NARODU POLSKIEGO.

NIECH GŁOSUJĄ NA KOGO CHCĄ ALE Z WPISÓW WYNIKA, ŻE SĄ ZACZADENI I PRZESTRASZENI.
PO CEL OSIĄGNĘŁO. STRUMIEŃ MAFIJNYCH PIENIĘDZY PŁYNIE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.