Facebook Google+ Twitter

PiS o wprowadzeniu euro i pakiecie antykryzysowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-17 16:35

Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe poprzeć zmiany w konstytucji, dotyczące wprowadzenia euro, ale pod warunkiem przeprowadzenia referendum. Zdaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, powinno się ono odbyć razem z przyszłorocznymi wyborami do Europarlamentu.

 / Fot. Służby prasowe Parlamentu Europejskiego.W swym oświadczeniu Kaczyński podkreślił, że cała odpowiedzialność za wstąpienie Polski do strefy euro w warunkach kryzysu będzie spoczywała na rządzie Donalda Tuska. Szef Prawa i Sprawiedliwości dodał, że decyzję obecnych władz o przyjęciu europejskiej waluty uważa za merytorycznie nietrafną. Prezes PiS powiedział również, że Polacy mają prawo oczekiwać od rządu prawdziwego pakietu antykryzysowego. "Rząd, który się z tego obowiązku nie wywiąże, powinien sie zastanowić nad swoja przyszłością" - dodał Jarosław Kaczyński.

Polityk zaapelował do premiera Donalda Tuska, aby szanował funkcję prezydenta i by nie "czynił ze wszystkich spraw - także tych najważniejszych dla kraju - kwestii propagandowych".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.