Facebook Google+ Twitter

PiS o wyroku dla Kiszczaka: Zbyt niski, ale daje małą satysfakcję

PiS mówi o "małej satysfakcji". Marszałek Borusewicz przypomina o winie gen. Jaruzelskiego, który "wymiksował" się od wyroku. Politycy komentują dzisiejszy wyrok sądu wobec Czesława Kiszczaka i Stanisława Kani.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiStefan NIesiołowski skomentował w wywiadzie dla TVN24 czwartkowy wyrok dla Czesława Kiszczaka i Stanisława Kani, jako "przyzwoite zamknięcie sprawy". Polityk PO stwierdził, że kwestię, w której właśnie zapadł werdykt w sądzie, historia rozstrzygnęła w 1989 roku i dziś nikt nią już nie żyje.

Zbigniew Girzyński z PiS wyraził umiarkowane zadowolenie z orzeczenia. Uznał za istotne, że mimo poczucia, że wyrok jest zbyt niski, może być powodem do małej satysfakcji. Skrytykował też Stanisława Kanię za publiczne deklaracje swojej dumy z powodu występowania przeciwko społeczeństwu.

Profesor Antoni Dudek, historyk IPN uważa werdykt za sprawiedliwy. Podkreślał, że także wielu historyków kwestionowało odpowiedzialność Kani za stan wojenny. Sceptycznie wyraził się o realnej możliwości przeprowadzenia procesu gen. Jaruzelskiego - z uwagi na jego stan zdrowia. "Sądzę, że gra na czas prowadzona przez jego obrońców dała efekty" -
ocenił Dudek.

Z wyrokiem zgadza się także marszałek senatu Bogdan Borusewicz - podała TVP Info. Zaznaczył, że według niego największą odpowiedzialność ponosi generał Jaruzelski, którego nie dotyczył czwartkowy wyrok. "Ale orzeczenie z dzisiejszego wyroku jednoznacznie ocenia Jaruzelskiego" - dodał marszałek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

KAZIU
  • KAZIU
  • 13.01.2012 03:40

Mietek W.
a moje pra-wnuki, będą sądzić twoje wnuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mietek W.
  • Mietek W.
  • 12.01.2012 19:19

MOJW WNUKI BĘDĄ SĄDZIĆ OBECNYCH OSZOŁOMÓW.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.