Facebook Google+ Twitter

PiS obnażony. W co się bawią partyjni prominenci?

Żeby odpowiedzieć na pytanie "w co się bawią" prominenci z Prawa i Sprawiedliwości, trzeba cofnąć się pamięcią do roku 2005.

 / Fot. Wiadomości24Żeby odpowiedzieć na pytanie "w co się bawią" prominenci z Prawa i Sprawiedliwości, trzeba cofnąć się pamięcią do roku 2005, kiedy to część wyborców w nadziei, że władzę przejmą dwie partie prawicowe i utworzą PO-PiS, rozdała swoje poparcie mniej więcej po równo obu partiom. Zaczęła się wówczas pierwsza zabawa w "Kto kogo przechytrzy".

Kto pamięta tamte rozmowy nie zaprzeczy, że PiS koniecznie chciał wmanewrować Platformę w odpowiedzialność, sam zaś chciał zająć się rządzeniem. No cóż, nie udało się podzielić władzą i odpowiedzialnością z PO. PiS musiał podzielić się tymi przyjemnościami z kim innym. No i zabawa wyszła. Partia wzięła władzę, a odpowiedzialność zostawiła LPR i Samoobronie. Aż do końca. Bowiem przecież to te dwie partie stały się odpowiedzialne za skrócenie kadencji. Przynajmniej zdaniem PiS-u. Nie podołały, a więc poniosły odpowiedzialność.

W tym czasie PiS bawiło się w "policjantów i złodziei", albo w "Indian i kowbojów".
Raz po raz, a to Macierewicz zbierał skalpy służb specjalnych, a to Olszewski chował traktaty podpisane przez Indian z Wielkim Białym Ojcem (tak, aby nie musieć później ich dotrzymywać),
a to wódz Kamiński skłócał plemiona Indian i podsłuchiwał kogo się dało, a czerwony brat Tomek uwodził białe squaw, żeby łatwiej się wedrzeć do domów białych ludzi.

Jeden z ataków rozwścieczonych Indian (Indianie zawsze atakują o świcie), skończył się tragedią i tym razem, to już nie była zabawa. Wkrótce zresztą przyszły wybory, w których "ogólnonarodowa mniejszość" głosowała na PiS.

No ale jak tu zrezygnować z tak świetnej dotychczas zabawy. Zatem PiS wprowadziło od początku nowej kadencji kolejne. Jedna z nich to "zgadnijcie, kto tu rządzi". Zamiast prezentować swoje stanowisko opozycyjne w sejmie, PiS zaczął regularnie organizować konferencje prasowe, na których przykazywał "urbi et orbi", co należy robić, jakie decyzje podejmować, czym się zajmować.

To była zabawa w "udajemy, że tak naprawdę wyborów nie przegraliśmy", pod kryptonimem "PiS rządzi Platforma odpowiada".

No i jednak był POPiS. Niestety na arenie politycznej coraz bardziej aktywni stali się obserwatorzy (czytaj dziennikarze), którzy nie zauważyli, kto wygrał wybory i zajmowali się nadal rządzącymi.

To skłoniło PiS do zmiany stylu zabaw. Już nie w "policjantów i złodziei" czy "Indian", ale w bardziej swojskie zabawy pamiętane jeszcze z czasów komuny, czyli w "pomidora" albo w "radio Erewań". Młodszym czytelnikom powiem, że ta pierwsza polegała na zachowaniu kamiennego wyrazu twarzy, bez względu na pytanie, jakie padło i tylko odpowiadaniu - "pomidor". I tak na każde zapytanie PiS-u o cokolwiek, odpowiedź była jedna:
"nieudolny. leniwy Tusk, niekompetentny rząd - mantra. Pytanie: jak powinien wyglądać plan na Euro 2012? Odpowiedź: "nieudolny. leniwy Tusk, niekompetentny rząd. "Jaka będzie jutro pogoda? Odpowiedź: "nieudolny. leniwy Tusk, niekompetentny rząd." Kiedy prezydent podpisze Traktat Lizboński? Odpowiedź: "nieudolny. leniwy Tusk, niekompetentny rząd." Co sądzicie o rozwiązaniu problemu z Eureko? Odpowiedź: "nieudolny. leniwy Tusk, niekompetentny rząd."

Każda gra jednak może się znudzić, więc i tutaj, nie rezygnując z zabawy w pomidora, PiS zagustowało w "radio Erewań". Znowu młodszym czytelnikom muszę wyjaśnić, że za czasów sowieckich Radio Erewań było armeńską radiostacją, a jej technika polegała na udzielaniu odpowiedzi, które całkiem nie przystawały do prawdy, choć były politycznie słuszne. Najsłynniejszą była ciekawość obywateli USA: "ilu obywateli w ZSRR przypada na jedną parę butów?" Odpowiedź:
"a u was biją murzynów".

I właśnie, jak zapewne wielu zauważyło, na prawie żadne pytanie nie pada odpowiedź wprost.
Najczęstsza z brzmi: "dlaczego nie pyta pan, pani o..." i tu pada jakiś zupełnie inny temat. Albo: "zanim odpowiem, proszę zauważyć, że ..." i tu cała tyrada na jeden i ten sam temat
w zależności od okazji, co jest w danej chwili na tapecie rozbiórki przez PiS.

Nawet tragiczna katastrofa samolotu na lotnisku w Smoleńsku nie zniechęciła PiS-u do zaprzestania zabawy, tym razem takiej w "danse macabre".

Na koniec (choć do końca tak naprawdę to jeszcze daleko) wszystkie te zabawy pokazały nagie oblicze PiS-u - sfrustrowane, stężałe z nienawiści, twarze, błędne spojrzenia, zimne oczy. Popatrzcie na te wszystkie kamienne, nieruchome oblicza. Aż strach, jaką nam jeszcze zabawę wymyślą.


Wybrane dla Ciebie:


Tagi: PiS mantra


Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Poprawka : "plakietkę reportera"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Robert Ramark. Zastanawia mnie dlaczego wszystkie osoby, które
żywią niechęć do PO uważają, że najmocniejszym argumentem będzie dyskredytowanie
osoby wyrażającej negatywne opinie o PiS. Posługują się przy tym językiem zbliżonym
do obraźliwego, często gęsto, sugerując niski poziom intelektualny ich adwersarzy.
Jak na osobę mającą przypiętą do nazwiska plakietkę dziennikarz to dosyć prymitywny sposób argumentacji. Oczywiście daleko mi od przekonania, że zwolennicy PiS są w jakimkolwiek stopniu dotknięci chorobą "pomroczności jasnej". Wolałbym krytykę eksponującą zalety strony krytykowanej. Trudno będzie jednak doczekać się zastosowania tej metody, gdyż, zapewne, "brak amunicji". Łatwiej strzelać z kapiszonów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł z gatunku ''Zabili Go i uciekł'' / wpisuję się w konwencję autora/. Tyle pary w gwizdek to dawno nie czytałem. Zresztą czytać 'parę'' jest b,trudno:)) To że PIS jest ''żelaznym wilkiem'' a PO 'barankiem wielkanocnym'' to opisali już tomami lepsi od autora DO choćby p.Jadwiga Kowalczyk skoro przywołał Pan jej tytuł ; Danse Macabre''/jak rozumiem zapisał się autor to klubu p.Jadwigi/ Tylko talentu w/w brak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Doroto ! Fakt, nie dopisałem "fikcyjne" - przepraszam. A co do "nieodpartej chęci rządzenia", to jest ona naturalna dla każdej partii, która po to istnieje, żeby zdobyć władzę. Ale nie za wszelką cenę. I na tym polega m.in. różnica pomiędzy PO i PiS.
Nikt mnie nie przekona (nie że czarne jest czarne a białe - białe), że do władzy można dążyć po trupach a opinia pana prezesa Kaczyńskiego, że popełnił błąd nie poruszając w kampanii prezydenckiej katastrofy smoleńskiej jest niestety jawnym dowodem prawie, że expressis verbis dążenia do władzy po trupach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Siwiński. Dlaczego robi pan młodym ludziom wodę z mózgu. Radio Erewań nigdy nie istniało. To fikcyjne radio. http://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Erewa%C5%84
"nieudolny. leniwy Tusk, niekompetentny rząd " - a może to prawda? Lepiej przypomnieć sobie co Tusk mówił o rządzie Jarosława Kaczyńskiego w 2005 i 2006 roku. To była dopiero >zabawa< a raczej nieodparta chęć rządzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński, a jak to z sędzia Kryże było?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Roman Koźmiński - nie wiem, czy Czesi maja swój IPN, ale my mamy niewątpliwie taki, w którym pruje sie akta na kawałki dla "badaczy".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9003921,Jak_IPN_obcina_emeryture.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński. Cieszę się, że ma Pan to samo zdanie co ja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marcinie myślę tak jak pan , zabrakło autorowi odrobiny przyzwoitości, bo o obiektywizm autora nie posądzam. Tekst przeczytałam z wielkim niesmakiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Roman Koźmiński. Z PiSem jest tak jak ostatnio z zachowaniem marszałka
Niesiołowskiego w sejmie. Cel może i słuszny ale styl nie do przyjęcia a zatem
NIESKUTECZNY.
Nie kryję swojej sympatii dla PO ale też zbieram się do podsumowania i to wcale nie hagiograficznego 10 lecia tej partii. Bezstronności u profesjonalnych dziennikarzy
oczekuję wtedy, kiedy prowadzą jakiś program z udziałem przedstawicieli różnych opcji. A dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Co do tolerowania dawnych wpływów przez Platformę to nie ma się co dziwić partii, która na swojego przewodniczącego wybiera "człowieka, którego dziadek był w Wehrmachcie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.