Facebook Google+ Twitter

PiS: obniżenie pensji pracowników CBA to skandal

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-06 14:47

Zapowiedź obniżenia wynagrodzeń funkcjonariuszy CBA, to - według PiS - skandal, który wpisuje się w politykę rozmiękczania państwa. Wicepremier Grzegorz Schetyna uzasadnił obniżkę racjonalizacją płac we wszystkich służbach.


"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że przeciętnie miesięczne wynagrodzenie dla nowych funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego wyniesie kilkaset złotych mniej. Wzrosną za to płace w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu.
Jacek Kurski uważa, że to kolejny dowód na to, że rząd tylko pozoruje walkę z korupcją. Jego zdaniem, zapowiedzi naprawy państwa i walki z korupcją należy włożyć między bajki. W rzeczywistości mamy do czynienia z powrotem do atmosfery przyzwolenia na korupcję. Poseł Kurski jest zdania, że obniżenie pensji ma też na celu wywarcie presji na szefa CBA wobec pracowników. Zdaniem Kurskiego, jest to podminowywanie pozycji Mariusza Kamińskiego.
Minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna tłumaczył na konferencji prasowej, że CBA od początku swojego istnienia była preferowana w kwestii zarobków, a teraz ma się to zmienić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.