Facebook Google+ Twitter

PiS obrazi się na sejmową komisję ds. nacisków?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-12 15:35

Prawo i Sprawiedliwość rozważa rezygnację z prac w komisji śledczej do spraw nacisków. Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk opuścił dzisiejsze posiedzenie komisji. Powodem było nieprzyjęcie zaproponowanej przez posła listy świadków do przesłuchania.

Zaakceptowano natomiast listę zgłoszoną przez przewodniczącego komisji, Sebastiana Karpiniuka z Platformy Obywatelskiej. Poseł Mularczyk powiedział, że celem komisji nie jest zbadanie sprawy, do której została powołana, a nagonka na Prawo i Sprawiedliwość. Dodał, że nie zamierza swoją obecnością autoryzować działania cyrku.

Poseł Mularczyk zapowiada, że o tym, czym PiS będzie nadal uczestniczył w pracach komisji śledczej zdecyduje po konsultacji z kolegą z komisji Jackiem Kurskim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Przewodniczący komisji poseł PO Sebastian Karpiniuk uważa, że argumenty mówiące o spisku wobec Prawa i Sprawiedliwości są śmieszne i nieuzasadnione. Jego zdaniem poseł Mularczyk nie jest zainteresowany pracą w komisji.

Zdaniem Sebastiana Karpiniuka, świadkowie, których zaproponował poseł Mularczyk, nie wnieśliby do prac komisji nic nowego, a tylko przedłużyliby jej prace.

Poseł Arkadiusz Mularczyk po tym jak wyszedł z posiedzenia komisji, stawił się na jej zamkniętym komisji, na której jest przesłuchiwany Janusz Kaczmarek, były mister spraw wewnętrznych i administracji.

Na nowej liście świadków przyjętej przez komisję znaleźli się prokuratorzy ze specjalnego zespołu, który zajmował się przeciekiem z akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa, a także między innymi żona byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka - Honorata Kaczmarek. Komisja przesłucha też byłych prokuratorów krajowych Dariusza Barskiego oraz Jerzego Engelkinga.

Komisja odrzuciła propozycje posła PiS Arkadiusza Mularczyka, który chciał przesłuchać 25 świadków, w tym Romana Giertycha, Jaromira Netzla, Zbigniewa Ćwiąkalskiego i Janusza Wójcika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.