Facebook Google+ Twitter

PiS obraziło się na Komorowskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-19 09:24

W tej kadencji Prawo i Sprawiedliwość nie będzie już składać w Sejmie projektów ustaw - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Wiceszefowa klubu PiS Jolanta Szczypińska tłumaczy gazecie, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Posłanka skarży się, że jej partia opracowuje projekty, zatrudnia specjalistów od ekspertyz, a ustawy trafiają do "zamrażarki" marszałka Bronisława Komorowskiego albo wchodzą do Sejmu spisane przez PO.

"Rzeczpospolita" wylicza, że od początku kadencji PiS złożyło w Sejmie 152 projekty ustaw. Parlament uchwalił dotąd 28 z nich, a odrzucił 43 projekty. 20 propozycji ustawodawczych PiS czeka w Sejmie na nadanie numeru druku, co pozwoli wprowadzić je pod obrady.

Sekretarz Rady Politycznej PiS Maks Kraczkowski mówi "Rzeczpospolitej", że opracowanie ustawy kosztuje dużo pieniędzy i jest czasochłonne. Dlatego też władze klubu PiS przyjęły nową strategię. Zamiast formalnie składać do laski marszałkowskiej projekty ustaw, partia będzie prezentować swoje propozycje na konferencjach prasowych i organizować na ich temat dyskusje panelowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.