Facebook Google+ Twitter

PiS: odebrać przywileje emerytalne byłym esbekom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-08 12:40

Prawo i Sprawiedliwość apeluje o pozbawienie byłych funkcjonariuszy SB przywilejów emerytalnych. PiS chce, aby ustawa obierająca przywileje byłym esbekom została uchwalona do 13 grudnia tego roku, czyli rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Poseł Mariusz Błaszczak przypomniał, że w ubiegłym roku PiS złożył projekt ustawy deubekizacyjnej. Jednak mimo upływu kilku miesięcy, Sejm nie rozpoczął prac nad propozycją PiS-u. Dlatego przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Gosiewski przesłał do marszałka Bronisława Komorowskiego list, w którym domaga się jak najszybszego procedowania nad projektem. Poseł Błaszczak podkreślił, że nie ma wielkich różnic między projektem jego partii a propozycjami PO w tej kwestii. Dlatego - jego zdaniem - projekt ustawy autorstwa jego partii powinien jak najszybciej trafić do Sejmu i tam powinna odbyć się dyskusja nad pomysłami posłów Platformy.

PiS uważa, że ustawa deubekizacyjna jest konieczna. Posłowie tej partii tłumaczą, że ustawa ma doprowadzić do tego by ofiary nie miały wielokrotnie niższych świadczeń emerytalnych od swoich katów. Jak mówił poseł Mariusz Błaszczak, często byli funkcjonariusze SB mają świadczenia sięgające 8 tysięcy złotych, a prześladowane przez nich osoby - dziesięciokrotnie niższe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.