Facebook Google+ Twitter

PiS, ODS i konserwatyści brytyjscy chcą stworzyć nową grupę w PE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 17:47

W ocenie byłego premiera Czech, szefa centro-prawicowej partii ODS Mirka Topolanka Traktat Lizboński jest martwym dokumentem. Topolanek i szef brytyjskich konserwatystów David Cameron uczestniczyli w konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Mirek Topolanek podkreślił, że traktat nie odpowiada międzynarodowej, ani europejskiej rzeczywistości XXI wieku.

Lider brytyjskiej Partii Konserwatywnej David Cameron zapowiedział w trakcie warszawskiej konwencji, że PiS, ODS i konserwatyści brytyjscy sformułują nowa grupę w Parlamencie Europejskim. Jak zaznaczył Cameron dziś narody Europy oczekują europejskiej unii państw narodowych, a nie stanów zjednoczonych Europy. - Chodzi o taką Unię, która będzie rozświetlać drogę ku ożywieniu gospodarczemu i ochronie środowiska
- podkreślił. Dodał, że cele te powinny być osiągnięte poprzez rzetelność i uczciwość polityczną, a by to stało się faktem potrzeba pionierów tego rodzaju zmiany w Brukseli, zjednoczonych we wspólnym celu. - I dlatego właśnie trzy nasze partie PiS, ODS i konserwatyści brytyjscy formułują nową grupę w Parlamencie Europejskim - zaznaczył David Cameron.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że potrzebne są nowe idee, a stare, zużyte schematy powinny być odrzucone. Jak zaznaczył, Unia to wielkie bogactwo europejskich narodów powstałych w długim historycznym procesie. To właśnie ich współpracy powinny służyć instytucje stworzone przez Unię Europejską - dodał były premier.

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Warszawie konwencję pod hasłem "Przyszłość Europy". Oprócz Mirka Topolanka i Davida Camerona, jej gośćmi byli posłowie z Danii, Irlandii, Litwy, Łotwy oraz Włoch.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.