Facebook Google+ Twitter

PiS ogranicza władzę prezesa

W ramach przygotowań do zbliżających się wyborów samorządowych Kongres Statutowy Prawa i Sprawiedliwości doprowadzi m.in. do zmniejszenia uprawnień swojego prezesa.

Jarosław Kaczyński / Fot. sejm.gov.plPrawo i Sprawiedliwość w obliczu zbliżających się wyborów samorządowych dokonuje zmian w zasadach funkcjonowania swoich struktur terenowych. Jedną z głównych propozycji jakie ma przedstawić na Kongresie Statutowym, 26 września, Jarosław Kaczyński jest wprowadzenie wyborów szefów rad okręgowych i regionalnych partii. Dotychczasowo to on osobiście wybierał przewodniczących przedstawiając ich radom do zatwierdzenia. Obecnie wyboru mają dokonywać sami członkowie.

Władze PiS nie potwierdzają tych rewelacji, ale szeregowi członkowie, od których pochodzą informacje potwierdzają, że zmiana ta ma na celu uaktywnienie struktur terenowych partii przed wyborami samorządowymi. Ponadto rozwiązuje ona problemy personalne związane z dotychczasowymi szefami okręgów wielkopolskiego i pomorskiego.

Jacek Kurski, szef Rady Okręgowej w Gdańsku został europosłem i opuścił swoje stanowisko natomiast w Poznaniu po odejściu z partii Marcina i Filipa Libickich, szefa w ogóle nie ma. W tej sytuacji nowe przekształcenie wymusza przeprowadzenie przedterminowych wyborów do rad terenowych.

Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną tych zmian jest ukrócenie konfliktów personalnych pomiędzy prezesem, a szefami Rad, w wyniku których od 2006 roku, aż 8 osób opuściło szeregi PiS przenosząc się do PO.

To nie jedyna zmiana planowana na nadchodzący Kongres. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma na początku października ogłosić skład prerządu, który ma zająć się analizą kwestii ekonomicznych. Do końca roku przedstawionych ma być około 35 ustaw dotyczących uproszczenia prawa handlowego, walki z bezrobociem i szeregu ułatwień w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. W skład prerządu ma wejść m.in. Aleksandra Natalli-Świat, Grażyna Gęsicka i Maks Kraczkowski.

---
Źródło:
Rzeczpospolita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.