Facebook Google+ Twitter

PiS: Palikot chce odwołać rząd i nam zaszkodzić

Politycy Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że propozycja Ruchu Palikota złożenia wotum nieufności wobec rządu PO-PSL jest uzgodniona z Donaldem Tuskiem.

 / Fot. w24Główna partia opozycyjna przygotowuje się do jesiennej ofensywy politycznej, która ma być zwieńczona złożeniem wniosku o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.

Dlatego w ocenie polityków tej partii, Palikot, który dzisiaj wzywa do obalenia rządu, de facto dąży do osłabienia planowanych na jesieni działań PiS. Oto, co w tej sprawie powiedział Jarosław Kaczyński: "Sądzę, że ten pomysł powstał w gabinecie Tuska, tak jak Ruch Palikota. To pomysł na tzw. kontrminę. Widocznie doszło do nich, że PiS chce na jesieni przeprowadzić poważną inicjatywę z wotum nieufności wobec rządu i chcą to uprzedzić" - mówi dla "Gazety Polskiej"

Prezes PiS tłumaczy, że na jesieni obóz rządowy może mieć kłopoty z powodu ofensywy politycznej, jaką planuje jego partia. Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało dotrzeć do opinii publicznej i uświadomić jej istotę rządów obecnej ekipy. Oczywiście, partia Kaczyńskiego przedstawi się na jedyną alternatywę wobec rządów PO i zaproponuje projekty ustaw, reformujących polskie państwo.

Kaczyński zdaje sobie sprawę, że merytorycznie działający PiS jest szalenie niebezpieczny dla obecnego establishmentu, a w związku z tym istnieje w mediach wyłącznie jako partia smoleńska itp. Można więc zakładać, że mainstream zrobi wszystko, aby ją ośmieszyć i zdyskredytować. Dlatego PiS złoży wniosek o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska, a to sprawi, że media będą zmuszone do szerszej relacji tej sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

babcia Zosia
  • babcia Zosia
  • 23.07.2012 12:46

Niech ten debil przestanie palić grzeczne kotki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof P
  • Krzysztof P
  • 21.07.2012 11:07

A mi się wydaje, że Tusk sprzątnie PSL i ze swoim wielkim przyjacielem (który go z resztą współfinansował) czyli z Panem Palikotem stworzą nowy rząd. O ile można nazwać go nowym. Polsko otwórz oczy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan fran
  • jan fran
  • 20.07.2012 19:24

Kartofel to wasnego cienia sie boi i dlatego tak piepr.... tylko to potrafi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 20.07.2012 16:38

Nic już nie uratuje tego rządu! To już agonia; stąd te nerwowe i śmieszne zagrywki Palikota w porozumieniu z Tuskiem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.