Facebook Google+ Twitter

PiS pokazuje łagodną twarz

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-01-28 07:46

Ma dwie twarze. Pierwsza to spokojna, nawet nudna księgowa, która ma punktować ekipę PO za błędy w polityce gospodarczej. Drugie oblicze jest przyjemniejsze - roztańczona i z kieliszkiem wina. Co może powstać z takiego zderzenia przeciwności? Nowa gwiazda PiS - Aleksandra Natalii-Świat.

Posłanka PiS wystąpiła także w nowym spocie PiS. Zobaczysz go tutaj.

Aleksandra Natalii-Świat / Fot. PolskapresseTeraz ta druga twarz przechodzi do przeszłości. - Oczywiście lubię miłe towarzystwo, ale dziś nie mam na to czasu - tłumaczy posłanka PiS. - Lubię też w wolnym czasie czytać książki, jeździć rowerem i podróżować - uzupełnia. Nie jest jednak w stanie podać tytułu ostatniej przeczytanej książki czy najbardziej egzotycznej podróży. Nie zna się też na winach. - Wolę, gdy wybiera ktoś inny - przyznaje. Zwłaszcza że dla działaczy PiS naklejka na butelce nie ma większego znaczenia.

Wychowaliśmy się w czasach, gdy wyboru win nie było. Dlatego dziś politycy PiS najczęściej piją kadarkę - śmieje się Adam Lipiński, wiceprezes partii i wieloletni przyjaciel Aleksandry Natalii-Świat. Pozostaje więc tylko ta nudniejsza twarz posłanki PiS. Na swoje pięć minut w polityce czekała długo. Twarzą PiS zostaje przecież w wieku 50 lat. Mimo że ma za sobą działanie w opozycji demokratycznej i podziemiu, nigdy nie była politykiem z pierwszej linii. Zawsze w drugim szeregu.

Na polityczne szczyty wyniósł ją trochę przypadek. Najpierw Wojciech Jasiński został ministrem skarbu i zwolnił miejsce przewodniczącego sejmowej komisji finansów publicznych, a potem z PiS odszedł wiceprezes partii Kazimierz M. Ujazdowski. Oba stanowiska przypadły właśnie Aleksandrze Natalii-Świat. Z pewnością pomogła też blisko trzydziestoletnia znajomość z Adamem Lipińskim, jednym z najbliższych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. Ale zaprocentował także jej spokój i - nieczęste w PiS - wykształcenie ekonomiczne.

Więcej przeczytasz na stronach Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.