Facebook Google+ Twitter

PiS: Polski przemysł tytoniowy czeka kryzys

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-26 14:07

Prawo i Sprawiedliwość przewiduje kryzys przemysłu tytoniowego w Polsce. Zdaniem PiS ministerstwo rolnictwa zaprzepaściło sprawę dopłat dla producentów tytoniu.

Resort miał za późno aplikować do Komisji Europejskiej o dopłatę dla rolników, którzy utrzymują się z uprawy tytoniu. Konsekwencje - według eurodeputowanego PiS Tomasza Poręby - będą znaczne, bowiem Polska straci na tym nawet 50 milionów euro rocznie.

Poręba podkreślił, że w czasie, gdy kryzys mocno dotyka polskiego rolnictwa, trzeba wykorzystać każdą możliwość wsparcia. Polska nie otrzyma go jednak - jak powiedział - ze względu na brak profesjonalizmu, wyczucia, wyobrazni i wiedzy ministerstwa rolnictwa.

Drugi eurodeputowany PiS Janusz Wojciechowski zwraca uwagę, że w związku z zaniechaniem ze strony ministerstwa kilkadziesiąt tysięcy ludzi straci pracę. Zdaniem Wojciechowskiego, na utracie dopłat straci około 15 tysięcy gospodarstw rolnych, czyli 60 tysięcy osób. Gospodarstwa te są małe i nie mogą się utrzymać z innych upraw.

Eurodeputowani PiS interweniowali w tej sprawie w Komisji Europejskiej. Niestety odpowiedziano im, że spóźnione zgłoszenie nie może zostać przyjęte. Eurodeputowani zapewnili, że nie wpisują się w tytoniowy lobbing.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.