Facebook Google+ Twitter

PiS powołuje Zespół Pracy Państwowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-26 16:34

Prawo i Sprawiedliwość powołuje Zespół Pracy Państwowej. Ma to być właściwie siedem zespołów złożonych z polityków i ekspertów, którzy mają przygotować projekty ustaw i przełożyć koncepcje reform w różnych dziedzinach na akty prawne.

Prezez PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że zespół ma przygotować partię do ponownego przejęcia władzy. Ma też pomóc w znalezieniu ludzi, którzy mogliby objąć stanowiska państwowe.

Rzecznik klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak podkreślił, że dzięki pracy zespołu będzie można po powrocie PiS do władzy szybko wdrażać konkretne rozwiązania. Tym razem PiS zamierza skupić się na gospodarce. Uważa też za istotne przeciwdziałanie kryzysowi, pomoc społeczną, sprawy świadczeń socjalnych i relacji w ramach Unii Europejskiej. Skład zespołu ma być zaprezentowany w przyszłym tygodniu.

Rzecznik klubu Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki wyraził zdziwienie, że zespół powstaje dopiero teraz. Przypomniał, że Rada Krajowa Platformy już w zeszłym roku zdecydowała o powołaniu Instytutu Obywatelskiego. Halicki zasugerował, że przez ostatnie 2 lata politycy PiS-u nic nie robili.

Wacław Martyniuk z Klubu Lewicy powiedział, że każda partia powstaje po to, by zdobyć władzę, i każdy polityk powinien cały czas zajmować się pracą państwową. Czym dotąd zajmował się PiS? - zastanawia się poseł Martyniuk. Jego zdaniem powołanie zespołu to tylko hasło propagandowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.