Facebook Google+ Twitter

PiS pożera własne dzieci

W miarę postępu rewolucji walka klasowa zaostrza się – twierdzili klasycy. Potwierdzają to ostatnie wydarzenia w PiS. Mimo sukcesów, które deklarują prezydent i premier, w rządzącej partii coraz więcej jest podziałów, frustracji i intryg.

Partyjna nagonka na Pawła Zalewskiego pokazuje, że nawet najbardziej lojalni działacze PiS nie znają dnia i godziny. Kiedyś, po kolejnej wpadce Anny Fotygi, poprosiłem posła Zalewskiego o jego opinię. Miał wszelkie powody, by skrytykować szefową MSZ. Wykazał się jednak nadzwyczajną lojalnością i dyplomacją. „Wszelkie zastrzeżenia zgłaszam jej osobiście” - odpowiedział. Podobnie wstrzemięźliwie wypowiadał się w nieszczęsnym wywiadzie dla TOK FM. Także wówczas raczej uchylał się od odpowiedzi niż atakował panią minister.

Mimo to Zalewski naraził się na partyjne sankcje. Wygląda na to, że jego radiowy wywiad był tylko pretekstem. Ten polityk samodzielnie zbudował swoją pozycję – był szanowany przez opozycję, dziennikarzy, miał dobre kontakty z niemieckimi politykami. Słowem był zupełnie inny niż większość posłów PiS. Na tle Marka Kuchcińskiego i jego kolegów za bardzo się wyróżniał - a to prędzej, lub później musiało skończyć się źle.

Wygląda na to, że Paweł Zalewski podzieli los innych polityków PiS, którzy nie pasowali do pisowskich standardów. W ciągu roku partia ta wyrzuciła już za burtę Kazimierza Marcinkiewicza, Marka Jurka i Radka Sikorskiego. Przez moment groziło to nawet Ludwikowi Dornowi. Widać, że premier nie chce w swojej partii samodzielnych osobowości. Do tej pory za to obcinanie skrzydeł PiS nie stracił poparcia w sondażach. Można się zastanawiać, czy tak będzie dalej. Choć chyba lepiej obstawiać, kto będzie następny. Ja typuję, że na czarną listę PiS wkrótce trafi Zbigniew Ziobro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.07.2007 12:03

Fakt, fakt! - jak mówią kaczki...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2007 21:50

PLUS
"Ja typuję, że na czarną listę PiS wkrótce trafi Zbigniew Ziobro. "

Ha... to bedzie dopiero numer... :-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem wkurzony. Zalewski diamentem był... Wrrr!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Partia nie chce samodzielnych osobowosci - ha! nie tylko samodzielnych, ale osoboości wogóle
Trzeba kłapać dziobem wyłącznie tak,tak,tak -
Pewnie się jeszcze kilku wykruszy, bo jak dlugo można się kamuflować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.