Facebook Google+ Twitter

PiS proponuje kolejną debatę. O dobrym rządzeniu i sprawnym państwie

Jarosław Kaczyński po sukcesach politycznych, wynikających z niedawnych debat o gospodarce, zdrowiu i rolnictwie, a następnie zaprzepaszczeniu ich wyników przez niewypał trotylowy w sprawie smoleńskiej, uruchamia kolejną debatę.

Tym razem wynikiem spotkania naukowców, ekonomistów i polityków ma być drogowskaz najlepszego rządzenia państwem. W najbliższy poniedziałek zbierze się w Sejmie kilkudziesięciu teoretyków i praktyków kilku dziedzin, aby we wspólnej dyskusji i wymianie zdań, poddać analizie i wyciągnąć wnioski na temat "sprawnego państwa". Debatę oficjalnie organizuje prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera technicznego rządu.

Według zapowiedzi, w trakcie konferencji głos zabiorą m.in.: prof. socjologii Jadwiga Staniszkis, prof. Paweł Śpiewak, prof. Piotr Gliński i była podsekretarz stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa w rządzie PiS i była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), Anna Streżyńska.

Zaproszenia na debatę o nazwie "Sprawne państwo. Jak można rządzić dobrze Polską?" - wystosowali wspólnie: prof. Gliński i prezes PiS Jarosław Kaczyński – podaje serwis polskatimes.pl.

Kandydat PiS na premiera technicznego rządu, Piotr Gliński powiedział, że w dyskusji o metodach i sposobach dobrego rządzenia państwem, jaka odbędzie się w Sali Kolumnowej w Sejmie, wezmą udział, m.in. socjologowie prof. Jadwiga Staniszkis i prof. Paweł Śpiewak, politolog prof. Antoni Kamiński, ekonomista prof. Krzysztof Rybiński, publicysta Czesław Bielecki, dr Dariusz Gawin, Jerzy Kropiwnicki, była prezes UKE Anna Stróżyńska i ekonomista prof. Witold Kieżun.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

@Jerzy Konopka"Nie należy zwracać uwagi na "ujadanie" środowisk związanych z Tuskiem, Komorowskim.
Oni odejdą !
PIS pozostanie! "-z ręką w nocniku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kiedy będzie debata o spokojnych reakcjach na doniesienia o materiałach wybuchowych?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będzie zapewne o rolnictwie, bo to najnowasza troska prezesa. Koła gospodyń wiejskich wypożyczą na okoliczność maselnice pełne śmietany i ksero instrukcji obsługi dla każdego z panów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie należy zwracać uwagi na "ujadanie" środowisk związanych z Tuskiem, Komorowskim.
Oni odejdą !
PIS pozostanie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny dowód na moją osobistą tezę, że demokracja w dzisiejszym świecie to niewiele więcej, niż serial, gdzie poparcie rośnie lub spada w zależności od tego, jak udany był odcinek. Jarek pamięta, że skoczyły mu słupki po ostatniej debacie, to organizuje następną. Żałosne do bólu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Przepraszam ,p Anna Streżyńska - była prezes UKE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nie mówiłem?-jak niżej:))).

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka Dzisiaj 16:08
Panie Jurku, nie do końca ma Pan rację. Nie zamierzam dyskutować co do gospodarki-mam twardy i jasno określony pogląd na ten bardzo, bardzo zły okres Rzeczypospolitej. Pozostają kwestie ogólnospołeczne i prawne. Tutaj jest pole do szerokiej dyskusji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I wkrótce,Pan Konopka wcieli się we właściwą osobowośc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ireneuszu
Nie będę rozpisywał się o powszechnie znanych faktach dotyczących gospodarki za rządów Prawa i Sprawiedliwości, kto chce może poszukać. Zarzuty o koalicje z Samoobroną mnie nie interesują ważne, że w tamtym czasie żyło się lepiej niż pod "butem" zgniłego od korupcji rządu Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.