Facebook Google+ Twitter

PiS przeciwne prywatyzacji szpitali

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-17 07:48

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński potwierdził, że jego ugrupowanie jest przeciwne prywatyzacji szpitali.


Odnosząc się w Sygnałach Dnia do prasowych informacji, że czeka nas totalna prywatyzacja służby zdrowia, Jarosław Kaczyński powiedział, że PiS nie może zgodzić się na krzywdzenie pacjentów. Były premier podkreślił, że w przypadku kiedy placówki służby zdrowia będą nastawione będą traktowały pacjenta jako źródło swoich dochodów. W opinii Jarosława Kaczyńskiego, zaistniała sytuacja może mieć dla wielu pacjentów tragiczne konsekwencje.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest zdania, że na przekształceniach własnościowych w służbie zdrowia pewna grupa osób chce po prostu dobrze zarobić. Szef PiS powiedział, że do polityków jego partii dochodzą informacje o - jak się wyraził- "przygotowanych geszeftach".

Jarosław Kaczyński przypomniał osobę byłej posłanki PO Beaty Sawickiej zatrzymanej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku przyjęciem korupcyjnej korzyści majątkowej za próbę "ustawienia" przetargu publicznego. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, PO na przekształceniach własnościowych w służbie zdrowia realizuje "plan Sawickiej". Prezes PiS podkreślili, że politycy jego partii są zdeterminowani by nie dopuścić do zrealizowania tych planów przez PO.

Projekt autorstwa Platformy Obywatelskiej zakłada, że wszystkie szpitale i przychodnie zostaną w ciągu roku przekształcone w spółki prawa handlowego. Według PO ma to poprawić jakość usług medycznych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.