Facebook Google+ Twitter

PiS: Przez Buzka nie będzie polskiego komisarza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-06 16:32

Prawo i Sprawiedliwość obawia się, że mocne stanowisko w Parlamencie Europejskim dla Jerzego Buzka osłabi szanse na ważnego Komisarza Unijnego.

Jutro Europejska Partia Ludowa oficjalnie desygnuje byłego premiera na szefa europarlamentu. Wczoraj z ubiegania o to stanowisko zrezygnował konkurent Jerzego Buzka w chadeckiej frakcji - Włoch Mario Mauro.

Politycy PiS spekulują, że nasza pozycja w Komisji Europejskiej może być zagrożona. Były członek sejmowej komisji spraw zagranicznych Paweł Kowal ma jednak nadzieję, że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi. Jego zdaniem - już po tym jak Buzek zajmie fotel szefa PE - należy się zastanowić jak wykorzystać to dla Polski.

Eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Paweł Zalewski uspokaja kolegów z PiS i podkreśla, że stanowisko szefa PE to same korzyści dla Polski. Jego zdaniem, Jerzy Buzek jest nie tylko polskim kandydatem, ale całej Europy Środkowej i Wschodniej. Przede wszystkim będzie to potwierdzenie dla Wspólnoty, że osiem "nowych" krajów z Europy Środkowej i Wschodniej jest równoprawnymi członkami Unii Europejskiej - dodał Paweł Zalewski.

Teraz Europejska Partia Ludowa musi jeszcze pozyskać poparcie dla Jerzego Buzka wśród innych ugrupowań - w tym drugiej po chadekach frakcji socjalistycznej, do której należy SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.