Facebook Google+ Twitter

PiS przygotowuje kodeks etyczny. „W partii lojalność musi obowiązywać”

Lojalność to tylko jeden z argumentów, które podaje posłanka Elżbieta Witek, uzasadniając potrzebę powołania kodeksu etycznego PiS.

 / Fot. PAPProjekt jego opracowania wyszedł od Jarosława Kaczyńskiego, posłanka Witek jest osobą odpowiedzialną za jego ostateczny kształt. – Kodeks jest już prawie gotowy. Chcemy go jeszcze tylko skonsultować z etykami, ale na pewno w tym roku będzie przyjęty przez komitet polityczny naszej partii - potwierdza Elżbieta Witek w rozmowie z TOK FM

Kodeks ma dyscyplinować posłów, wymusić całkowitą lojalność wobec partii. Jak mówi posłanka Witek, posłowi PiS nie wolno ani słowem, ani czynem szkodzić partii. Działania posła PiS mają opierać się na wartościach chrześcijańskich i polskiej kulturze. Posłowie zobowiązani też będą do nieustannego kształcenia, zwłaszcza w zakresie zmieniających się przepisów prawa, by zgodnie z nimi postępować. W razie stwierdzenia uchybień w zachowaniach kolegów partyjnych, mają natychmiast reagować.

Podobne standardy mają też obowiązywać w życiu prywatnym posłów PiS.
- Każdy, kto nie zgodzi się z tymi zasadami przecież będzie mógł opuścić ugrupowanie – mówi Elżbieta Witek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Pani Magdo, niestety gdy ktoś "wchodzi do polityki" musi liczyć się z tym, że nawet po śmierci będzie oceniany. Przecież to Pani ulubiony PiS dał nam przykład jak ocenia się zmarłych. Kto jak kto ale to Pani MUSI wiedzieć jak politycy PiS wyrażali się np. o Geremku i lanie teraz krokodylich łez świadczy o hipokryzji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
  • czytelnik
  • 08.10.2010 13:56

Zaj.... są świnie, które się omija bo śmierdzą

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadeusz Zaj
  • Tadeusz Zaj
  • 08.10.2010 12:11

Degler ja nie wiem, czy świnia pluje na groby, wiem że się babrze we własnym łajnie.
Chyba wiesz jak to jest ?
Świnie się konsumuje. Bo mimo, że a brudne mają dobre mięsko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adam podzielam Twoje zdanie. Niektórzy się tu wypowiadają nie mając pojęcia o etyce i kodeksach etycznych. Ciekawe kto z komentujących przeczytał dokładnie o tym czego dotyczy kodeks etyczny PiS?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Posłowie zobowiązani też będą do nieustannego kształcenia, zwłaszcza w zakresie zmieniających się przepisów prawa, by zgodnie z nimi postępować".

To powinno być w kodeksie każdego posła!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogie Panie, nie dyskutuje się ze świnią, która pluje na groby i babrze się w osobistych problemach innych ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy Makieła pan Gosiewski nie żyje, może pan zostawiłby Go w spokoju. Nikt pana nie nauczył szacunku do zmarłych? To, że ktoś jest rozwiedziony nie dyskwalifikuje go jako człowieka. Wasz guru Palikot ma chyba już 2 czy 3 zonę. Nie przeszkadza to panu.?
Pani Alino podpisuję się pod pani komentarzem i też oczekuję wyjaśnienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, warto zapoznać się z wypowiedzią posłanki Elżbiety Witek link podany przez autorkę oraz również http://www.mypis.pl/aktualnosci/680-elzbieta-witek-o-tworzeniu-kodeksu-etycznego-pis - w tej wypowiedzi nie ma nic o rozwodach. W tych wypowiedziach nie ma też nic chrześcijaństwie, ani o wyznawaniu innych religii. Normy etyczne to normy uniwersalne - dotyczące ludzi różnych wyznań jak również niewierzących. Autorkę poproszę o przedstawienie informacji gdzie i kiedy Elżbieta Witek (lub inny przedstawiciel PiS) powiedziała, że w Kodeksie Etyki PiS znajdzie się zapis: >Działania posła PiS mają opierać się na wartościach chrześcijańskich i polskiej kulturze<.
Być może, że gdzieś to powiedziano lub napisano, ja nie znalazłam. Liczę na to, że autorka do jutra do godziny 22:00 udzieli odpowiedzi. W przypadku braku takowej zamieszczę dalszy ciąg mojej wypowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
szary luk
  • szary luk
  • 08.10.2010 07:58

Każdy, kto nie zgodzi się z tymi zasadami będzie mógł opuścić ugrupowanie ha ha - Ale lepiej dla niego żeby się zgadzał, bo inaczej odbędzie rozmowę z jarkiem. Straaaaszneeee

Komentarz został ukrytyrozwiń
@panie Jerzy
  • @panie Jerzy
  • 08.10.2010 07:22

Wydaje mi się,że "poeta miał na myśli"nie chrześcijaństwo,ale polski katolicyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.