Facebook Google+ Twitter

PiS rozważało podniesienie wieku emerytalnego, a PO ma odwagę, aby to zrobić

Zmiana ustawy emerytalnej i podniesienie lat pracy do 67. roku życia - bardzo odważna decyzja Platformy Obywatelskiej. Myślał o tym także PiS, będąc u władzy w latach 2005-2007. Teraz Prawo i Sprawiedliwość jest w opozycji, więc robi wrzawę, bo jest przeciw wszelkim pomysłom PO.

Joanna Kluzik-Rostkowska / Fot. Piotr Drabik/Creative Commons 2.0Platforma Obywatelska, a szczególnie jej szef Donald Tusk, grają głośno i ostro na temat konieczności zmiany ustawy emerytalnej i poniesienia lat pracy do 67. roku życia. W tej "orkiestrze dętej" brakuje harmonii ze koalicjantem – PSL. Ludowcy mają inną koncepcję emerytur, przynajmniej w sprawie kobiet. Na tym tle panuje w politycznej orkiestrze dysonans. Do klarnetów, kornetów i saksofonów Platformy, dochodzą ostre dysonanse opozycji. Absolutnie na "Nie" jest SLD i PiS. Sojusz Lewicy Demokratycznej domaga się referendum w tej sprawie, a PiS "walczy" ze wszystkimi planami Platformy Obywatelskiej.

Niespodziewanie wyszło na jaw, że w polityce ten, kto najgłośniej krzyczy przeciw, ma coś złego za rękawem lub ma nieczyste ręce. Wyrzucona z partii przez Jarosława Kaczyńskiego, była szefowa jego sztabu wyborczego, dziś posłanka Platformy, Joanna Kluzik-Rostkowska, ujawniła gazecie "Polska The Times", tajniki zamiarów zmiany wieku emerytalnego w okresie rządzenia Polską przez PiS. Posłanka powiedziała, że za rządów PiS, rozważano podniesienie wieku emerytalnego. W rozmowie z "Polską Times", była szefowa resortu pracy powiedziała, że "podniesienie wieku emerytalnego rozważał także rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ale dopiero Platforma się na to odważyła".

Dopytywana o szczegóły, czy sprawa podniesienia wieku emerytalnego, gdy rządziło PiS, była omawiana oficjalnie na posiedzeniu gremium rządowego - Joanna Kluzik-Rostkowska odpowiedziała: "Nie pamiętam, czy rozmawiałam o tym z premierem, na pewno zadaliśmy je sobie, przygotowując ustawę o emeryturach pomostowych. Uznaliśmy, że nie damy rady, bo potrzebna jest większość, której nie mamy" – przyznała była szefowa resortu pracy w PiS.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

jadźwiga ku
 • jadźwiga ku
 • 24.03.2012 20:41

Joasiu zrób sobie operację plastyczną,będzie ci łatwiej chodzić PO mieście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, premier Tusk nie ma szansy zostać gajowym. PSL na to nie pozwoli. Zbyt wielkie koszty strat ponieśliby ludowcy w związku z takim rozwiązaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 23.03.2012 21:05

a Czesi pracują do 65 roku i nie podwyższają weiku emerytalnego.A Słowacy pracują do 62 roku życia i też nie podwyższają wieku emerytalnego.Media zapomniały o tych dwu krajach??Widzą tylko Niemców i Duńczyków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 23.03.2012 19:56

Gdyby PO miało odwagę to o swoich pomysłach emerytalnych powiedzieli by przed wyborami a nie trzy miesiące po nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 23.03.2012 19:42

Pani J.Kluzik-Rostowska,jeśli kobieta pozbawiona jest podstawowych zasad przyzwoitości : to pozostaje tylko marcowanie,jak...

Komentarz został ukrytyrozwiń
milo
 • milo
 • 23.03.2012 18:42

Wredny Golum

Komentarz został ukrytyrozwiń
emeryt
 • emeryt
 • 23.03.2012 18:39

@ Marysia , ale ty bredzisz , policz jeszcze raz .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 23.03.2012 18:29

PiS ma najlepszy pomysł i to trzeba poprzeć naprawdę warto .Mamy przede wszystkim wybór!

Chory rząd Platformy ,popiera chore pomysły ,które napychają kasę firmom ubezpieczeniowym i bankom zachodnim ,bo przecież banki polskie dawno przestały być polskie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
J.K
 • J.K
 • 23.03.2012 18:28

Moze nalezaloby odroczyc dyskusje nad reforma emerytalna i zastanowic sie nad likwidacja umow smieciowych/umowy-zlecenia i umowy o dzielo/ ktore sa nagminnie stosowane przez /pracodawcow/- bylyby pieniadze w ZUS na emerytury i renty bez potrzeby podnoszenia narazie wieku emerytalnego- ale do tego sa potrzebni rzadzacy z jajami a nie ignoranci i laicy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marysia
 • Marysia
 • 23.03.2012 18:05

Kłamią dalej w sprawie waloryzacji kwotowej jednakowej dla wszystkich dzisiaj dostałam 33 zł.podwyżki netto emerytury,nijak to się ma do 71 zł ani do 58zł .publicznie oświadczam ;ZUS =złodzieje!!!!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.