Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11022 miejsce

PiS ruszy do dużych miast. "Jak je odbijemy, wygramy"

W przyszłym roku szef Prawa i Sprawiedliwości wyruszy do wszystkich stolic dawnych i obecnych województw - zapowiedział Joachim Brudziński. "Teraz czas na miasta" - podkreślił. "Jak je odbijemy, wygramy".

Jarosław Kaczyński / Fot. PAP/Paweł SupernakW ramach planu bliskiego zdobycia Polski przez PiS, partia prezesa Kaczyńskiego, chce walczyć o poparcie w dużych miastach. Czołowi politycy tego ugrupowania wyruszą w objazd po największych miastach kraju - stolicach dawnych i dzisiejszych województw.

Tak więc 2014 rok może być rokiem politycznego przełomu? - Czekają nas w nim wybory samorządowe i do Parlamentu Europejskiego. Prawo i Sprawiedliwość ostro szlifuje swój program i rozpoczyna budowanie list wyborczych – zapowiada działacz z kierownictwa PiS.

To będzie trudny i ważny rok - podkreśla. Sam prezes Kaczyński w wywiadzie dla "Faktu" mówił, że porażka Platformy Obywatelskiej w tych głosowaniach, może doprowadzić nawet do przedterminowych wyborów parlamentarnych. Dlatego PiS ma już dokładne plany działania.

W przyszłym roku szef Prawa i Sprawiedliwości wyruszy do wszystkich stolic dawnych i obecnych województw - zapowiedział Joachim Brudziński. Teraz czas na miasta - podkreślił. - Jak je odbijemy, wygramy – mówi z pełnym przekonaniem Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

W mijającym roku PiS prowadził kampanię partyjną w "Polsce powiatowej". Partia była mocno skoncentrowana na najmniejszych miejscowościach. Po kraju jeździł na spotkania z wyborcami prezes Jarosław Kaczyński oraz inni politycy ugrupowania.

Prezes Kaczyński podkreślał, że "Polska powiatowa" jest tak samo ważna jak "Polska metropolitalna". Jarosław Kaczyński diagnozował i przekonywał, że "kraj cierpi na choroby, które w miastach powiatowych przebiegają ostrzej niż w metropoliach". Podkreślał wielokrotnie, że władze powinny dążyć do zrównania szans i poziomu życia w dużych i mniejszych ośrodkach. Polska - jak podkreślał - "musi rozwijać się w całości".

W tym roku politycy PiS byli w 311 powiatach ziemskich, pozostały im do odwiedzenia jeszcze tylko trzy. Sam prezes Kaczyński spotkał się z mieszkańcami ponad 50 razy. - W styczniu 2014 roku planujemy podsumowanie wyjazdów. To będzie duże spotkanie z przedstawicielami wszystkich powiatów - zapowiedział Joachim Brudziński. Konwencja odbędzie się 25 stycznia w mieście Przysucha w woj. mazowieckim.

Według zapowiedzi Brudzińskiego, partia będzie mieć w programie, który zostanie przyjęty na kongresie w Warszawie w połowie lutego, "położy nacisk na potrzebę zrównoważonego rozwoju Polski".

Materiał programowy - przygotowywany wcześniej przez zespoły robocze działaczy PiS, specjalistów różnych dziedzin - opracuje kilku polityków pod kierunkiem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Program partii, według szefa Komitetu Wykonawczego, Joachima Brudzińskiego, będzie owocem prac "prowadzonych właściwie już od 2009 roku".

PiS zaproponuje Polakom, m.in. – jak już niedawno informowano - likwidację gimnazjów i NFZ, powrót do 22-proc. stawki VAT, wprowadzenie podatku bankowego i podatku dla hipermarketów, zmiany w strukturze ministerstw. Zapowie też przywrócenie i umocnienie stanowiska ministra-koordynatora ds. służb specjalnych i ponowne włączenie administracji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Istotnym akcentem rewolucyjnego programu gospodarczego PiS ma być Narodowy Program Zatrudnienia (w bieżącej kadencji projekt ustawy został odrzucony w Sejmie). Prawo i Sprawiedliwość proponuje ponadto zmiany w systemie emerytalnym, w tym m.in. odejście od wprowadzonej reformy wydłużającej wiek emerytalny do 67 lat. W szczegółowym programie zdrowotnym, PiS planuje wprowadzić zasadę, że docelowo nakłady na służbę zdrowia powinny wynieść 6 proc. PKB.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Widmo wygranej krąży po Polsce, widmo PiSizmu..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku a czy nie śmiesznie brzmi ta zapowiedź " odbijania dużych miast "?
311 miejscowości podbitych a słupki ani rusz .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże śmieszne jest rozliczanie opozycji podczas gdy partia rządząca niszczy finanse publiczne i gospodarkę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

''PiS zaproponuje Polakom, m.in. likwidację gimnazjów i NFZ, powrót do 22-proc. stawki VAT, wprowadzenie podatku bankowego i podatku dla hipermarketów,...'' wszystkim schabowych nie zbraknie kotletów, każdy dostanie, jak Nowak - zegarek- jednej z jedynie słusznych marek. Książkę o wielkim mordzie, smoleński lichtarzyk i o gender szatańskim słów kilka w pastylkach.

Czekam więc, na ten pochód, z utęsknieniem, bo nic mnie tak nie cieszy jak milion pięćset trzydziesta któraś porażka Pis :).
Tego sobie i rodakom życzę w Nowym Roku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybór miejscowości na konwencję nie napawa optymizmem :)
Słowa ,słowa ,słowa ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słowa, bo to nie PiS rządzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słowa, słowa, słowa.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.