Facebook Google+ Twitter

PiS ruszy do dużych miast. "Jak je odbijemy, wygramy"

W przyszłym roku szef Prawa i Sprawiedliwości wyruszy do wszystkich stolic dawnych i obecnych województw - zapowiedział Joachim Brudziński. "Teraz czas na miasta" - podkreślił. "Jak je odbijemy, wygramy".

Jarosław Kaczyński / Fot. PAP/Paweł SupernakW ramach planu bliskiego zdobycia Polski przez PiS, partia prezesa Kaczyńskiego, chce walczyć o poparcie w dużych miastach. Czołowi politycy tego ugrupowania wyruszą w objazd po największych miastach kraju - stolicach dawnych i dzisiejszych województw.

Tak więc 2014 rok może być rokiem politycznego przełomu? - Czekają nas w nim wybory samorządowe i do Parlamentu Europejskiego. Prawo i Sprawiedliwość ostro szlifuje swój program i rozpoczyna budowanie list wyborczych – zapowiada działacz z kierownictwa PiS.

To będzie trudny i ważny rok - podkreśla. Sam prezes Kaczyński w wywiadzie dla "Faktu" mówił, że porażka Platformy Obywatelskiej w tych głosowaniach, może doprowadzić nawet do przedterminowych wyborów parlamentarnych. Dlatego PiS ma już dokładne plany działania.

W przyszłym roku szef Prawa i Sprawiedliwości wyruszy do wszystkich stolic dawnych i obecnych województw - zapowiedział Joachim Brudziński. Teraz czas na miasta - podkreślił. - Jak je odbijemy, wygramy – mówi z pełnym przekonaniem Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

W mijającym roku PiS prowadził kampanię partyjną w "Polsce powiatowej". Partia była mocno skoncentrowana na najmniejszych miejscowościach. Po kraju jeździł na spotkania z wyborcami prezes Jarosław Kaczyński oraz inni politycy ugrupowania.

Prezes Kaczyński podkreślał, że "Polska powiatowa" jest tak samo ważna jak "Polska metropolitalna". Jarosław Kaczyński diagnozował i przekonywał, że "kraj cierpi na choroby, które w miastach powiatowych przebiegają ostrzej niż w metropoliach". Podkreślał wielokrotnie, że władze powinny dążyć do zrównania szans i poziomu życia w dużych i mniejszych ośrodkach. Polska - jak podkreślał - "musi rozwijać się w całości".

W tym roku politycy PiS byli w 311 powiatach ziemskich, pozostały im do odwiedzenia jeszcze tylko trzy. Sam prezes Kaczyński spotkał się z mieszkańcami ponad 50 razy. - W styczniu 2014 roku planujemy podsumowanie wyjazdów. To będzie duże spotkanie z przedstawicielami wszystkich powiatów - zapowiedział Joachim Brudziński. Konwencja odbędzie się 25 stycznia w mieście Przysucha w woj. mazowieckim.

Według zapowiedzi Brudzińskiego, partia będzie mieć w programie, który zostanie przyjęty na kongresie w Warszawie w połowie lutego, "położy nacisk na potrzebę zrównoważonego rozwoju Polski".

Materiał programowy - przygotowywany wcześniej przez zespoły robocze działaczy PiS, specjalistów różnych dziedzin - opracuje kilku polityków pod kierunkiem prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Program partii, według szefa Komitetu Wykonawczego, Joachima Brudzińskiego, będzie owocem prac "prowadzonych właściwie już od 2009 roku".

PiS zaproponuje Polakom, m.in. – jak już niedawno informowano - likwidację gimnazjów i NFZ, powrót do 22-proc. stawki VAT, wprowadzenie podatku bankowego i podatku dla hipermarketów, zmiany w strukturze ministerstw. Zapowie też przywrócenie i umocnienie stanowiska ministra-koordynatora ds. służb specjalnych i ponowne włączenie administracji do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Istotnym akcentem rewolucyjnego programu gospodarczego PiS ma być Narodowy Program Zatrudnienia (w bieżącej kadencji projekt ustawy został odrzucony w Sejmie). Prawo i Sprawiedliwość proponuje ponadto zmiany w systemie emerytalnym, w tym m.in. odejście od wprowadzonej reformy wydłużającej wiek emerytalny do 67 lat. W szczegółowym programie zdrowotnym, PiS planuje wprowadzić zasadę, że docelowo nakłady na służbę zdrowia powinny wynieść 6 proc. PKB.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Widmo wygranej krąży po Polsce, widmo PiSizmu..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku a czy nie śmiesznie brzmi ta zapowiedź " odbijania dużych miast "?
311 miejscowości podbitych a słupki ani rusz .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakże śmieszne jest rozliczanie opozycji podczas gdy partia rządząca niszczy finanse publiczne i gospodarkę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

''PiS zaproponuje Polakom, m.in. likwidację gimnazjów i NFZ, powrót do 22-proc. stawki VAT, wprowadzenie podatku bankowego i podatku dla hipermarketów,...'' wszystkim schabowych nie zbraknie kotletów, każdy dostanie, jak Nowak - zegarek- jednej z jedynie słusznych marek. Książkę o wielkim mordzie, smoleński lichtarzyk i o gender szatańskim słów kilka w pastylkach.

Czekam więc, na ten pochód, z utęsknieniem, bo nic mnie tak nie cieszy jak milion pięćset trzydziesta któraś porażka Pis :).
Tego sobie i rodakom życzę w Nowym Roku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybór miejscowości na konwencję nie napawa optymizmem :)
Słowa ,słowa ,słowa ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słowa, bo to nie PiS rządzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słowa, słowa, słowa.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.