Facebook Google+ Twitter

PiS: Rząd nie dopracował polityki wobec Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-25 08:40

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowal uważa, że polityka rządu względem Białorusi jest "szalenie ryzykowna", gdyż nie ma w niej konsekwencji. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia powiedział, że przyjęta przez gabinet Donalda Tuska zasada "nasze ustępstwa za ustępstwa reżimu" jest niedopracowana.

Paweł Kowal odniósł się także do sytuacji Polaków na Białorusi. Poseł przyznał, że pomimo ostatnich informacji o możliwym ustąpieniu Andżeliki Borys ze stanowiska nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi, szefowa Związku nie pozwoliła, by ją wykorzystano w rozgrywkach politycznych. Zdaniem byłego wiceministra spraw zagranicznych przywódczyni Polaków na Białorusi jest w skali europejskiej jedną z lepszych działaczek reprezentujących mniejszości narodowe. Paweł Kowal dodał, że Andżelika Borys odgrywa w polskiej polityce dużą rolę i jest wytrawną graczką.

Prasa sugerowała, że Borys może ustąpić ze stanowiska szefowej Związku Polaków na Białorusi, co miałoby być pretekstem do zjednoczenia organizacji nieuznawanej przez reżim Aleksandra Łukaszenki i marionetkowego stowarzyszenia Polaków nadzorowanego przez władze w Mińsku w jednej związek zrzeszający Polaków. Odnosząc się do tych doniesień, Andżelika Borys powiedziała, że jest gotowa do poświęceń dla dobra Polaków na Białorusi. Jednoznacznego poparcia dla jej związku udzielił z kolei premier Donald Tusk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.