Facebook Google+ Twitter

PiS: Rząd nie wykorzystał szansy poprawienia budżetu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 18:17

Zdaniem posłanki Aleksandry Natalli-Świat, mimo rządowej autopoprawki zawarte w projekcie budżetu prognozy są nadal zbyt optymistyczne. Według posłanki rząd nie usunął też innych wad projektu, takich jak brak nakładów na inwestycje w górnictwie i przeszacowanie wpływów z prywatyzacji. Jej zdaniem próba uzyskania w przyszłym roku 12 miliardów złotych z prywatyzacji oznaczać będzie wyprzedaż majątku państwowego w skrajnie niekorzystnych warunkach.

Posłanka Elżbieta Rafalska nazwała rządowy "pakiet solidarnościowy" o wartości ponad miliarda złotych zbiorem pustych obietnic. W opinii posłanki, rząd poprzez ten projekt pokazał całą swą bezradność wobec problemów społecznych.

Poseł Henryk Kowalczyk uważa, że projekt przyszłorocznego budżetu jest bardzo niekorzystny dla rolników. Poseł jest przekonany, że należy przynajmniej wyrównać kwotowo względem zeszłego roku dopłaty, takie jak do paliwa rolniczego czy do ubezpieczeń rolnych. Teraz, jak mówi poseł, są one dużo niższe. Posłowie będą głosować nad projektem budżetu pojutrze. Ustawa trafi następnie do Senatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.