Facebook Google+ Twitter

PiS: Są nieprawidłowości w warszawskim ratuszu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-28 19:40

Radni i posłowie Prawa i Sprawiedliwości wskazują na kolejne nadużycia w stołecznym ratuszu. Ich wątpliwości budzi procedura konkursów na dotacje dla organizacji pozarządowych prowadzonych przez Biuro Polityki Społecznej miasta stołecznego Warszawy.

Według Adama Kwiatkowskiego, warszawskiego radnego z ramienia PiS - ocena i weryfikacja projektów na realizację zadań publicznych to fikcja. Radny zwraca uwagę, że czas dany ekspertom na weryfikację wniosków był za krótki, a konkursy ogłoszono innego dnia, niż uchwaliła to Rada Miasta.

Największe zastrzeżenia budzi jednak obiektywność ekspertów oceniających projekty. Według radnego, jeden z członków zespołu ekspertów Zofia Olszewska, jest pracownicą Federacji Mazovia, która sama złożyła dziewięć wniosków o dotacje.

Bogdan Jaskołd, dyrektor odpowiedzialnego za konkursy, stołecznego Biura Polityki Społecznej zapewnia, że eksperci oceniający projekty składali pisemne oświadczenia o braku powiązań i bezstronności. Dodaje, że jeżeli doszło do poświadczenia nieprawdy, to część konkursu można unieważnić. O tym jednak zdecyduje prezydent Warszawy. Pozostałe zarzuty są - zdaniem dyrektora Jaskołda- bezpodstawne.

Inaczej sądzą politycy PiS. Poseł Mariusz Błaszczak zapowiedział złożenie wniosku do Najwyższej Izby Kontroli o zbadanie procesu konkursowego w stołecznym ratuszu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.