Facebook Google+ Twitter

PIS stawia warunki premierowi ws. komisji śledczej ds. afery hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-15 14:08

Posłanka PiS Beata Kempa uważa, że sejmowa komisja śledcza do spraw tak zwanej "afery hazardowej" powinna zbadać sprawę postawienia zarzutów Mariuszowi Kamińskiemu przez prokuraturę rzeszowską.

Była wiceminister sprawiedliwości powiedziała na konferencji prasowej, że jest to jeden z warunków, jakie PiS stawia premierowi. Podkreśliła, że ich przyjęcie lub odrzucenie jest dla premiera Donalda Tuska testem, czy ten rzeczywiście chce wyjaśnić aferę hazardową. "PiS nie che wojny, chce prawdy" - zaznaczyła Beata Kempa.

Posłanka dodała, że zakres prac komisji powinien być ograniczony jedynie do okresu rządów Tuska. Jej zdaniem badanie całości prac nad ustawą o grach losowych i zakładach wzajemnych, które prowadziły też poprzednie rządy, mogłoby "rozmyć sprawę".

Beata Kempa powtórzyła, że PiS chce, by komisji przewodniczył polityk z opozycji, a najlepiej właśnie z partii Jarosława Kaczyńskiego. Jej zdaniem wykluczony jest szef komisji z Platformy Obywatelskiej, bo "nie można być sędzią we własnej sprawie".

Z kolei Lewica ma już jednego przewodniczącego - Ryszard Kalisz jest szefem komisji do spraw wyjaśnienia śmierci byłej posłanki Barbary Blidy - zauważyła Beata Kempa.
Nie ma jeszcze decyzji, kto będzie reprezentował klub PiS w nowej komisji śledczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.