Facebook Google+ Twitter

PiS szykuje kongres. Prezes: będą zmiany w kierownictwie partii

W partii Jarosława Kaczyńskiego trwają intensywne przygotowania do czerwcowego kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Z doniesień źródłowych, choć anonimowych wynika, że dojdzie do zmian w kierownictwie PiS.

 / Fot. Wikimedia CommonsW kierownictwie – nie znaczy, że prezes dotychczasowy zostanie zastąpiony kimś innym, np. Antonim Macierewiczem. Gdy idzie o kierownictwo, chodzi przede wszystkim o Komitet Polityczny (KP) partii. Zdaniem komentatorów sceny politycznej – w KP mogą pojawić się nowe twarze, m.in. Antoni Macierewicz. Nie spodziewamy się jednak radykalnych zmian - twierdzą anonimowi politycy PiS, w rozmowie z mediami.

Zobacz zdjęcie - Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz (Andrzej Lange /Agencja SE/East News) - interia.pl.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński był, jest i będzie – akcentują obserwatorzy. Bo, czym może się zająć, w wypadku gdyby spadł z konia politycznego przewodnika? Przecież nie zamierza nagle – z dnia na dzień - być szarym członkiem partii. Tego nie jest w stanie nawet wyobrazić sobie. Ma zaś pełne wyobrażenie, poparte silnym przekonaniem, że tylko on może przewodzić partii, zbudowanej na zasadzie twardych, niepodważalnych zasad i reguł, jakimi kierują się m.in. zakony, czy grupy autorytarne.

Tak więc prezes Kaczyński zdecydował, że w trakcie kongresu czerwcowego swojej partii, zaproponuje taką zmianę w statucie, która polegać ma na skróceniu o rok, upływających w 2014 - "kadencji władz Prawa i Sprawiedliwości". To pierwsza istotna informacja o demokratycznych przemianach w PiS. Drugą będzie wybór prezesa.

Kongres – według interia.pl - wybierze prezesa i 120 członków Rady Politycznej. Ale już teraz, jak piszą media, nikt w partii nie wyobraża sobie, aby prezesem nie pozostał nadal Jarosław Kaczyński. Nikt nie ma takiej wyobraźni, wszak brak odważnych, którzy mogliby stanąć w blokach startowych. Toteż wszystko wskazuje na to, że prezes nie będzie miał kontrkandydata w wyborach na szefa ugrupowania.

Czerwcowa nowo wybrana Rada Polityczna, zbierze się na obrady, w okresie trzech miesięcy od kongresu. Do jej kompetencji i uprawnień należą: wybór i odwoływanie, oczywiście na wniosek prezesa PiS - wiceprezesów partii, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego (KW), skarbnika PiS i członków Komitetu Politycznego (KP).

Już teraz wiadomo, o czym piszą media, że z aktualnego kierownictwa partii - Joachim Brudziński (polityk ze Świerklańca) zostanie wybrany szefem Komitetu Wykonawczego (KW), a doradca gospodarczy prezesa partii Stanisław Kostrzewski - skarbnikiem. Po kongresie nastąpią zmiany w Komitecie Politycznym (KP) partii, w którym dotychczas zasiada 29 polityków oraz pełnionych funkcji wiceprezesów, których jest obecnie trzech. Będzie to trzeci punkt demokratycznych zmian w PiS.

Chwali dzisiejszy układ i skład KP Joachim Brudziński. "Uważam obecny kształt komitetu za optymalny. Bardzo dobrze się w tym kręgu pracuje. Jest szczelny, a wcześniej różnie z tym bywało" – wyznaje dla dziennikarzom Brudziński. Nie wyklucza jednak możliwości zmian w KP lub w prezydium partii.

Pytany, czy do władz partii mógłby wejść Antoni Macierewicz, który sprawnie kieruje pracami zespołu smoleńskiego, powiedział: "Według mojej oceny jego wejście do ścisłego kierownictwa partii byłoby wzmocnieniem. Jeżeli taki wniosek padnie, podniosę za nim rękę".

"Personalia to zawsze była kompetencja prezesa, który konsultuje z nami kandydatury. Nie było jeszcze rozmowy na ten temat" – oświadczył, zasiadający w Komitecie Politycznym, znany m.in. z greckiej nocnej zabawy meleksem, Karol Karski.

Bardziej realistycznie i powściągliwie, patrzy na te kwestie, europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Uważa, iż dużych zmian nie należy się spodziewać. Ma na to argumenty: "Wygrywamy w sondażach. Drużyny, która wygrywa, się nie przemeblowuje. Trener Kaczyński nie będzie więc pewnie specjalnie wymieniał piłkarzy". W porę jednak ugryzł się język i dorzucił, że "skład jest stabilny, ale oczywiście jakieś zmiany mogą być, mamy szeroką ławkę rezerwowych".

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

I znów dziwny jest ten świat"Dlaczego człowiek który nasi w sercu swoim zdradę w oczach można wyczytać, że staje się nieszczery wobec swych przyjaciół. Nieszczerość zmienia jego blask oczów i zaczyna sam się odłączać od przyjaciół, a najlepiej gdyby na jakiś czas na osobności z toczył walkę sam ze sobą i w tej walce poniósł by zwycięstwo i upokorzony powróci w grono przyjaciół, albo przegraną ,a w tedy pozostanie samotny bez wsparcia i również bez wartości. bo pycha będzie takie indywiduum zadręczać,a to jest najkrótsza droga do alkoholizmu. Bo kto przyjmie taką nieszczerą osobowość do swego grona.no kto? Najlepiej jest gdy człowiek jest dwulicowy nie zakłóca spokoju
bliźnim swoim. I poco powiadamiać listownie jak oczy świadczą, że pycha i obłuda została objawiona na zewnątrz. Doświadczony z natury i życia pszczotar29.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie kłótnię zapisuje.
Tym pocieszam moją duszę.
Z durnych sprzeczek baśnie snuje.
Posty czytam wyznać muszę.
Co nam daje to sprzeczanie.
Nikt nikogo nie przekona.
Wieki całe trwa bajanie.
Zniknie w ten czas, kiedy skonam.
Od zarania się sprzeczają.
Korzyści nam, nie przynosi.
Wszyscy swego Boga mają,
Który płata, im przykrości.
Hulaj duszo, piekła niema.
Tak Przodkowie, nas uczyli.
Będzie lekka tobie ziemia.
Tam będziemy sobie mili.
Czy nie warto pobajdurzyć?
Jak tak sprzeczać, się niezmierni?
Na piekło sobie zasłużyć.
Bo grzeszymy tu śmiertelnie.
Wspólnie sobie ubliżamy.
Niema miłości bliźniego.
Jaką korzyść z tego mamy?
Forum wciąga, nas do tego.
Odmawiajcie swe różańce.
Przecież wszyscy są ochrzczeni.
POKOJU,ręce swe podajcie.
To będziemy odrodzeni.
Każdy pewny ,że ma wiedzę.
Przekonuję, nią bliźniego.
Po co głupol ja tu siedzę.
Jaką korzyść, ja mam z tego.
napisał 2012-05-30 pszcztar29@op.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak tak Pani Elżbieto, Gdyby człowiek wierzył w to co wyznaje to nie byłoby takich nieporozumień. Wierzyłby, że każdy rząd pochodzi od Boga, bo nas to święte pismo jasno
poucza, że każdy rząd na niebie i na ziemi pochodzi od Boga.A.Paweł.I pytam się gdzie tu wiara dana raz świętym" I wo gule w co my wierzymy pałając taką nienawiścią wobec swoich braci wierze. Premier Tusk, i Prezydent są braćmi w Jezusie Chrystusie. to dlaczego takimi wulgarnymi słowami ich obrzucamy na forum. Premiera za zbrodniarza
posądzono, że ma splamione ręce 96 ofiarami w wypadku pod Smoleńskiem.
W jakiego Boga wo gule wierzymy? Gdzie tu miłość pytam się Elżbieto? gdzie tu miłość.
95% wierzących w kraju gnębionym kryzysem światowym i plagami i Jarosław zafundował sobie turystykę i opowiada też braciom, że każdemu stworzy warunki według jego potrzeb? Jeżeli u nas zlikwiduje bez robocie to zaleją nas bezrobotni z innych krajów, bo wszędzie brak pracy? Mają zamiar związki zawodowe zastrajkować i co? Anarchię w kraju chrześcijańskim wytworzyć,żebyśmy się wzajemnie zabijali.Nie daj tego Boże, Przeżyłem okrutną wojnę gdzie chrześcijański kraj zniewolił też chrześcijańska Polskę i z Warszawy pozostawił gruz,a pod gruzami 24 tysięcy umierających niewinnych ludzi. A może Jezus mówił prawdę, że tym światem rządy sprawuje Bóg nazwał go Szatanem.
I takiego boga jesteśmy chwalcami bo ta nienawiść o tyn świadczy? Dziwny jest ten świat Pani Elżbieto. I dzięki Panu Premierowi ,że posiada niesamowitą cierpliwości i tak rządzi jak mu warunki pozwalają ,a do rządzenia ma ludzi którzy z prochu ziemi zostali stworzeni, przez Stworzyciela, ,a mają obok siebie kusiciela tak nam pisze A,Paweł żeby dzień i noc czuwać.A szatan ma do dyspozycji całe legiony aniołów które jak powietrze są nie widoczne ,a posiadają taką siłę,że mogą wzruszyć niebem i ziemią.I to wszystko można wyczytać w Nowym Testamencie które nas poucza jacy mamy być wobec swoich Braci wierze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezkresie życia,żyć nam kazano.
Nic nie zmienimy w bezkresnym świecie.
Pełnej mądrości, też,nam nie dano.
Choć pełnoletni, a jednak dziecię.
W tym naszym, życiu, brak nam mądrości.
Bezkresne życie, mądrość niweczy.
I ten świat cały, czyni przykrości.
Co zbudujemy,jest nie dorzeczy.
I tak bez przerwy, w nicość w padamy.
Natura nie niedołężnych, nas poczyniła.
Przyszłości swojej, również nie znamy.
Bo nas natura, z prochu stworzyła.
Przed kim pożalić, dziś się możemy.
Kto nasze prośby, czy wysłuchuje?.
Czy wysłuchuje, tego nie wiemy.
Każdy w swój, sposób żelazo kuje.
To nasze życie,ktoś przeinaczył.
Na inne tory, nas poprzestawiał.
Zamianą skóry,ludy poznaczył.
Do złych uczynków,ludy namawiał.
W bezkresie życia, otumanieni.
Nie znamy, naszego,tu położenia.
Przyszłą nadzieją, ludy omamił.
Co człowiek,ma tu,do powiedzenia.
W bezkresie życia, poumieramy.
Nie w obiecanej, pięknej przyszłości.
Czy inne wyjście, w tym życiu mamy.
Spędzamy życie,w ludzkiej mądrości.
Wiersz z mojego blogu,Sochacki Stanisław
2013-05-24.Tarnów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuję:
"Prezes: będą zmiany w kierownictwie partii" - prezes to jakiś jasnowidz... Wie jak przebiegną wybory na długo przed nimi... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doskonałą radę mam dla Jarosława, żeby mógł wypełnić swoje (postulaty) by zatrudnić wszystkich bezrobotnych?. O których tak troskliwie się wypowiada w swojej kompanii turystycznej.Po pierwsze zlikwidować wszystkie nowoczesne maszyny które wyeliminowały ludzi pracy z fabryk, a zastąpiły błyskawiczną produkcją do tego stopnia, że powstała nadprodukcja na którą niema zbytu. Magazyny pękają w szwach.I tylko koniecznie musimy powrócić do czasów komuny, wszyscy mieli pracę i nie było nadprodukcji, jaka teraz powstała przy nowoczesnych maszynach produkcyjnych, gdzie było zatrudnione 100 pracowników obecnie 2-3.Agdy jakimś cudem zlikwidujemy bezrobocie to nie-uchronimy się od napływu bezrobotnych z sąsiednich krajów w których też szaleje bezrobocie.I tak powiedzieć prawdę, ludziom, to niema recepty na zlikwidowanie bezrobocia, chyba, że przejdą do nas cudotwórcy i oni po swojemu coś wymyślą na to co sami sprezentowali całemu światu, przykry jak choroba kryzys,a jeszcze obłożyli klęskami i mnie się wydaje, że z tych obietnic nic mądrego nie wyjdzie ,a tylko się ośmieszymy przed calem światem bo nie takie głowy świat posiada i nie mają pojęcia jak zlikwidować kryzys i pobudzić gospodarkę do życia.Lepiej poczekać na łaskę Bożą bo kryzys światu nie dali ludzie.
A te kłótnie to tylko mogą powiększyć ten obrzydły kryzys, bo nienawiść jeszcze nikomu nic dobrego nie przyniosła raczej wojny i zniszczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To pewne prezes był jest i będzie prezesem. Ciekawe tylko kto "podpadł" wodzowi i odejdzie z uwagi na zapowiedziane zmiany w kierownictwie partii. Jak się wydaje Macierewicz , Błaszczak i Hofman raczej mogą spać" "spokojnie./choć u wodza to nigdy nic nie wiadomo/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam tego typu argumenty za będące poniżej poziomu. Pochodzenie nie ma nic do rzeczy, a Żydzi w Polsce byli prawdziwymi patriotami m.in. dofinansowywali powstania. To właśnie "rdzenni z dziada pradziada" Polacy doprowadzili do rozbiorów i zniszczenia naszego państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma się co przejmować kongresem. Właśnie dowiedziałem się ze źródeł równie wiarygodnych jak A. Macierewicz http://www.youtube.com/watch?v=0IF9y5d5fe8 że Żydzi - Kalkstejn (Kaczyński) i Izaak Singer (Macierewicz) chcą z Polski zrobić drugi Izrael. Istnieje jednak nadzieja, że prawdziwi Polacy wezmą sprawy kraju w swoje ręce i do tego nie dopuszczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic dziwnego, że ludzie którym za PRL było dobrze są gorącymi zwolennikami prezesa - po prostu czują się jak u siebie. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.