Facebook Google+ Twitter

PiS szykuje marsz przeciwko suwerenności Opolszczyzny

Prawo i Sprawiedliwość walczy od dawna o Polskę dla Polaków, czyli o czystość i przejrzystość etniczną kraju nad Wisłą. Tak to wynika z przeglądu wydarzeń i wypowiedzi prominentnych polityków tej partii.

Można tu przywołać choćby jedną z najgłośniejszych i najbardziej nośnych społecznie i politycznie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego sprzed roku w odniesieniu do Ślązaków: "Śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej. (...) Ten typ śląskości, to twierdzenie, że istnieje naród śląski my rzeczywiście traktujemy jako w istocie zakamuflowaną opcję niemiecką" (tokfm.pl, z 2 kwietnia 2011).

Szef PiS jeździł potem na Śląsk, gdy potrzebował głosów przed wyborami, aby dowodzić na spotkaniu z wyborcami, że wcześniejsze jego słowa o Ślązakach zostały źle zrozumiałe i wyjęte przez media z kontekstu, że w ogóle on nic nie mówił złego o Ślązakach, itp. Ale zostawmy ten temat. Wyłania się oto nowy. Także śląski. I również wywołany przez PiS. Według mediów – będzie kolejnym elementem kampanii tej partii, przeciwko mniejszości niemieckiej, która rzekomo zagraża suwerenności Opolszczyzny i Polski. PiS przygotowuje na styczeń 2013 roku marsz protestacyjny przeciwko tejże suwerenności.

"Chcemy pokazać w tym marszu, że tutaj nie są Niemcy" - wyjaśnia sekretarz PiS na Opolszczyźnie, Arkadiusz Szymański. Bo ktoś, kto przyjeżdża z zewnątrz i wszędzie widzi niemieckie nazwy, może się pogubić – przekonuje sekretarz Szymański. A jak do tego dodać separatystyczne żądania Ruchu Autonomii Śląska (RAŚ), autoryzowanego przez PO, bo razem rządzą w województwie śląskim, to można się czuć tutaj zagrożonym - mówi. I dodaje, że mieliśmy już w historii rozbicie dzielnicowe i wiemy, jak to się skończyło. Dlatego teraz chcemy ludziom przypomnieć, by temu zapobiec - czytamy w serwisie wyborcza.pl.

Pomysł marszu PiS w obronie polskości na Opolszczyźnie padł 17 listopada br. na opolskim spotkaniu sympatyków tej partii, z wicemarszałkiem Sejmu, Markiem Kuchcińskim i nauczycielem historii z Opola, obecnie posłem PiS, Sławomirem Kłosowskim, inicjatorem i pomysłodawcą marszu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Normalni mieszkańcy Opolszczyzny mają Kaczyńskiego w życi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co na to zwykli,normalni mieszkańcy Opolszczyzny?,wezmą masowo udział w tym marszu?-czy trzeba będzie posiłkować pasażerami autobusów z innych regionów kraju?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Póki PiS będzie na mapie politycznej Polski nie zaznamy spokoju . To są ludzie , którzy nie mają pojęcia o demokracji . Zero tolerancji , zero współpracy . Polaków podzielili teraz wzięli się za mniejszości .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.