Facebook Google+ Twitter

"PiS to dziecko III RP". Rafał Ziemkiewicz politykiem RN?

Czy Rafał Ziemkiewicz jest jeszcze publicystą czy już politykiem Ruchu Narodowego. Po wzięciu udziału w kongresie narodowców, tym razem Ziemkiewicz postanowił ostro zaatakować PiS.

Dominika Wielowieyska z "Gazety Wyborczej" wypomniała Rafałowi Ziemkiewiczowi, że wziął udział w kongresie Ruchu Narodowego. Według Wielowieyskiej publicyści powinni się wystrzegać przed tak wyraźnym zaangażowaniem na rzecz partii politycznych, ponieważ podważa to ich wiarygodność.

Nie ulega wątpliwości, że Ziemkiewicz całym sercem zaangażował się w promowanie Ruchu Narodowego. Czasami można odnieść wrażenie, że myli mu się rola polityka z publicystą. W konflikcie Ruchu Narodowego z PiS, Ziemkiewicz postanowił opowiedzieć się po stronie narodowców. Jeszcze do niedawna dla Ziemkiewicza PiS było partią antyestablishmentową, dzisiaj jest tworem III RP: "Ruch Narodowy jest z nieco innej bajki. PiS jest jednak dzieckiem III RP. Zbuntowanym, ale jednak. Nie jest przypadkiem, że założył je człowiek obecny przy okrągłym stole, co narodowcy mocno wypominają Kaczyńskiemu. Był nawet w Magdalence."- mówi dla "Super Expressu" Ziemkiewicz.

Co ciekawe konserwatywny publicysta twierdzi, że Kaczyński wywodzi się ze środowiska, które on nazywa Michnikowszczyzną: "To jest człowiek z tego samego salonu co Bronisław Geremek czy Adam Michnik. Kaczyńskiego wypchnięto jednak, gdyż ośmielił się mieć rację i trzeźwo patrzeć na rzeczywistość. Miał nieszczęście być zbyt nisko w hierarchii towarzyskiej, by śmieć mieć rację. Nie pamiętamy już o tym, ale Kaczyński został prawicowcem z przypadku."- czytamy.

Dokładnie w tym samym tonie wypowiada się Janusz Korwin- Mikke oraz jego ludzie: "Wreszcie PiS ma wrogów takich jak ja – którzy nienawidzą tej partii z innych powodów. Za to, że PiS nazywa się partia prawicową, a głosi program bardziej socjalny niż SLD."- napisał lider Nowej Prawicy. Cała ta retoryka zawiera w sobie insynuację, że Kaczyński jest agentem, którego zadaniem było zbudowanie monopolu na prawicy. Rafał Ziemkiewicz już kilka lat temu określił prezesa PiS mianem "człowieka, który ukradł Polsce prawicę".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wróg mojego wroga toż to"prawie" znajomy-(do przyjaciela droga daleka)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.