Facebook Google+ Twitter

PiS topnieje. Poseł Tomasz Górski w Solidarnej Polsce

Czy konflikt w poznańskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości doprowadzi do kolejnych transferów? Jarosław Kaczyński z całą pewnościa by tego nie chciał. Słaby sondażowy wynik Solidarnej Polski jest mu na rękę.

Problemy zaczęły się w dniu, kiedy Tadeusz Dziuba został przez prezesa Kaczyńskiego desygnowany na szefa okręgu wielkopolskiego. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Dziuba regularnie pozbywał się rywalizujących z nim działaczy. Na decyzję o odejściu Górskiego z PiS miała wpływ również informacja o wyrzuceniu z partii szefa klubu radnych PiS w Poznaniu Przemysława Markowskiego. Kolejni samorządowcy także zamierzają pójść w ślady Górskiego. W najgorszym wypadku może to oznaczać dla prezesa PiS utratę klubu radnych w Poznaniu.

Najnowsze sondaże pokazują, że Solidarna Polska nie przekroczyłaby dziś progu wyborczego. Jacek Kurski twierdzi, że wiara w sondaże jest zgubna, a do Solidarnej Polski przechodzą posłowie PiS, którzy politykę znają doskonale, dodaje w rozmowie z Polskim Radiem.

Dodajmy, że Górski ma zostać jednym z liderów Solidarnej Polski w Poznaniu.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.