Facebook Google+ Twitter

PiS triumfuje po wyborach uzupełniających na Podkarpaciu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 17:07

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podziękował mieszkańcom Podkarpacia za udział w wyborach uzupełniających do Senatu. Jak podkreślił - szczególnie wdzięczny jest tym, którzy poparli kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Stanisława Zająca.

Kaczyński podkreślił, że wygrana kandydata PiS to sygnał odrzucenia nieróbstwa rządu, polityki dyskryminacji ziem wschodnich i braku solidarności regionalnej. Wyraził nadzieję, że rząd usłyszał ten sygnał ostrzegawczy. Jego zdaniem wybory uzupełniające mają znaczenie ogólnopolskie i są swoistym sondażem, pokazującym, jakie są obecnie nastroje w kraju. Prezes PiS zaznaczył, że wczorajsze głosowanie jest dowodem tego, że sondaże publikowane w gazetach i wskazujące na znaczną przewagę PO to fikcja.

Zwycięzca wyborów, nowy senator Stanisław Zając podkreślił, że kampania wyborcza była bardzo trudna i wiązała się z setkami spotkań z wyborcami. "To rozmowa sprawiła, że ludzie nam zaufali" - dodał polityk. Zaznaczył, że to dzień ważny zarówno dla niego, jak i dla jego ugrupowania. Stanisław Zając dodał, że tym zwycięstwem PiS rozpoczął marsz do zwycięstwa, między innymi w wyborach do Europarlamentu.

Frekwencja w wyborach uzupełniających do Senatu wyniosła 12, 2 procent. Stanisław Zając pokonał 11 kontrkandydatów. Drugi w wyborach był kandydat PO, Maciej Lewicki, a trzeci - Marek Jurek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.