Facebook Google+ Twitter

PiS: Trzeba podjąć prace nad projektem ustawy o edukacji przedszkolaków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-08 16:59

Posłanka PiS Joanna Kluzik-Rostkowska zaapelowała do rządu o podjęcie prac nad projektem ustawy o edukacji przedszkolaków. Projekt PiS, dotyczący nowoczesnych form opieki nad małymi dziećmi, od sierpnia spoczywa w sejmowej "zamrażarce". Posłanka wysłała już w tej sprawie list otwarty do premiera.

Joanna Kluzik-Rostkowska ponowiła dziś apel podkreślając, że wprowadzenie nowych rozwiązań jest konieczne w związku z reformą edukacji, która wprowadza obowiązek szkolny dla sześciolatków oraz "zerówki" dla pięciolatków. Wyjaśniła, że w lutym, a najpóźniej w marcu przyszłego roku, ustawa musi być gotowa. W przeciwnym wypadku, jej zdaniem, samorządy i wszystkie inne podmioty zainteresowane tą sprawą, nie będą miały czasu, aby przygotować się do tego.

Była minister pracy przypomniała, że część samorządów zlikwidowała przedszkola. W niektórych gminach jest za mało dzieci by tworzyć takie przedszkola jak w miastach. Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że przepisy, pozwalające tworzyć te przedszkola, nie przystają do rzeczywistości. Wyjaśniła, że w projekcie ustawy jest zapis o grupie edukacyjnej, czyli możliwość nauczania małych grup dzieci. Kluzik-Rostkowska podkreśliła, że na wsiach i w małych miasteczkach od 1999 roku zlikwidowano ponad połowę przedszkoli. W miastach liczba przedszkoli spadła o 30 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.