Facebook Google+ Twitter

PiS: W aferze hazardowej mamy do czynienia z przeciekiem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-02 20:21

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało wniosek do prokuratury z informacją o popełnieniu przestępstwa. Według polityków tej partii, kalendarium wydarzeń związanych z aferą hazardową wskazuje, że mamy do czynienia z przeciekiem.

 / Fot. Paweł Kula /PAPSzef Centralnego Biura Antykorupcyjnego już w pierwszej połowie sierpnia informował szefa rządu o aferze, prosząc o zachowanie "najwyższej ostrożności przy udostępnianiu załączonych materiałów osobom trzecim". Dwa tygodnie później biznesmeni zamieszani w sprawę przestają się kontaktować. CBA, podobnie jak PiS sugeruje, że doszło do przecieku.

Poseł Zbigniew Wassermann podejrzewa, że mamy do czynienia z ujawnieniem tajemnicy państwowej oraz próbą udaremnienia postępowania. Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że doszło do "poinformowania osób będących w kręgu podejrzewanych o tym, że są stosowane w stosunku do nich środki techniki operacyjnej". Jak zaznaczył poseł PiS, może to być sytuacja, która w bardzo znaczący sposób wpłynie na możliwość wyjaśnienia sprawy do końca.

- To jest także sytuacja która wskazuje, że nie ma ani woli, ani zdolności rządzących do tego, żeby tę sprawę wyjaśnić - dodał Wassermann.

Jednocześnie PiS domaga się powołania komisji śledczej, której zadaniem ma być wyjaśnienie zarówno sprawy przecieku, jak i całej drogi legislacyjnej nowelizacji ustawy o grach losowych. Złożenie w tej sprawie wniosku do marszałka Sejmu zapowiedział też na początek przyszłego tygodnia klub Lewicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.