Facebook Google+ Twitter

PiS w projekcie ustawy wziął informacje z sufitu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-08-08 09:19

PiS, walcząc o zniesienie obowiązku jazdy latem na światłach ("Polska" pisała o tym 4 lipca), powołało się na niesprawdzone informacje.

Światła mijania w dzień w terenie zabudowanym obowiązują dziś w Polsce przez cały rok / Fot. Bartłomiej Marczyński/Polska"Jak wynika z danych Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego, pomimo obowiązku używania świateł w 2007 r. wydarzyło się więcej wypadków niż w 2006 r., w tym przede wszystkim więcej zderzeń czołowych pojazdów" - czytamy w oficjalnym uzasadnieniu do projektu ustawy o ruchu drogowym autorstwa posłów PiS.

Tymczasem stowarzyszenie nie mogło dać takich danych PiS, ponieważ ich nie posiada. - Nikt z posłów nie kontaktował się z nami w tej sprawie. Nie mamy żadnych danych statystycznych na temat wypadków drogowych związanych ze stosowaniem świateł w ciągu dnia - tłumaczy Krzysztof Albiniak, pełnomocnik prezesa Stowarzyszenia Rzeczoznawców Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego.

Główną autorką projektu jest posłanka Gabriela Masłowska z PiS. - Rzeczywiście, nie udało nam się skontaktować z tym stowarzyszeniem. Z tego, co pamiętam, była próba kontaktu za pomocą poczty elektronicznej, ale nieudana - przyznaje posłanka. Skąd więc miała informacje? - Dane do uzasadnienia przekazał mi poseł Tchórzewski, który zajmował się sprawą w poprzedniej kadencji - tłumaczy.

Więcej na stronach serwisu Polskatimes.pl i w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.