Facebook Google+ Twitter

PiS wciąż zgłasza Kempę i Wassermanna do komisji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-07 15:50

Posłowie Beata Kempa i Zbigniew Wassermann są nadal kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do sejmowej komisji hazardowej - poinformował przewodniczący klubu PiS, Przemysław Gosiewski.

Kempa i Wassermann zostali głosami Platformy Obywatelskiej wykluczeni z prac przy badaniu afery hazardowej. Gosiewski, lider PiS w regionie świętokrzyskim, podkreślił, że nie było do tego żadnych podstaw, a posłowie zostali wykluczeni z powodu wniosku posłanki Kempy o zbadanie bilingów polityków PO: Grzegorza Schetyny, Mirosława Drzewieckiego i Zbigniewa Chlebowskiego.

Posłowie PiS zostali ukarani za skuteczne działania - uważa Gosiewski, który ponownie zadeklarował, że stawi się przed komisją.

Przewodniczący komisji hazardowej, Mirosław Sekuła z PO uzasadniał, że powodem odwołania posłów PiS była konieczność ich przesłuchania w charakterze świadków. Jak mówił, na tę decyzję nie miał wpływu wniosek Kempy o zbadanie bilingów polityków Platformy Obywatelskiej.

Prokurator zbada sprawę wykluczeń z komisji?

Beata Kempa zapowiada wniosek do prokuratury w sprawie rzekomych nacisków w hazardowej komisji śledczej. Według posłanki PiS szef komisji Mirosław Sekuła miał nalegać na wycofanie wniosku o dostarczenie billingów Grzegorza Schetyny, który jest przewodniczącym jego klubu parlamentarnego.

Posłanka PiS podkreśla, że opozycja została skutecznie zablokowana w komisji, stąd wniosek do prokuratury.

Poseł Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej oskarżenia posłanki PiS uważa za absurdalne. Tym bardziej, że komisja przyjęła wniosek o udostępnienie bilingów Grzegorza Schetyny. Jego zdaniem, wszystkie wnioski PiS, dotyczące świadków z Platformy Obywatelskiej, były przyjmowane jednogłośnie. Natomiast wszelkie wnioski w sprawie posłów PiS spotykały się z protestem Kempy i Wassermanna - powiedział Neumann.

PiS chce też, aby podczas specjalnego posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka prokurator generalny przedstawił informacje dotyczące postępowania, wyjaśniającego aferę hazardową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.