Facebook Google+ Twitter

PiS wydał prawie 5 milionów złotych na sondaże i zakup mediów

"Gazeta Wyborcza" sprawdziła wydatki Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 roku na konto Guru Control Systems wpłyneło 1,4 mln złotych. Co to za firma?

Sonda

Kto powinien finansować partie polityczne?

 / Fot. Kolanin, CC 3.01,4 mln złotych w 2011 roku, 800 tysięcy złotych w 2012 roku - tyle wpłaciło Prawo i Sprawiedliwość Guru Systems Control. Jak wyjaśnia poseł Joachim Brudziński, firma ta odpowiada za obsługę IT i sieci komputerowej. W rzeczywistości zajmowała się przeprowadzaniem sondaży dla PIS-u. Kacper Kamiński, współwłaściciel firmy, potwierdza, że współpracuje z partią od 2005 roku.

Komu jeszcze płaciło Prawo i Sprawiedliwość? Agencji reklamowej PANPLAN - 3,5 mln zł w 2011 roku na zakup mediów oraz Stowarzyszeniu Twórców dla Rzeczypospolitej (ponad 250 tys. zł), którego założycielami byli m.in. poeta Jarosław Marek Rymkiewicz i Rafał Ziemkiewicz. Kwoty wpłynęły również na konta Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (19,6 tys. zł), Radia Wnet (73 tys. zł) czy wydawcy niezalezna.pl (20 tys. zł) - czytamy w Dzienniku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jeżeli zgodziłbym się na takie datki Panie Simonie, to zwykłym chamstwem byłoby z mojej strony, gdybym dyktował Panu, co ma z tym robić. Tak samo jest w tym przypadku.
Na jakimś etapie zgodziliśmy się na takie finansowanie partii. Gwałtownych protestów w tej sprawie nie było. Przynajmniej nie przypominam sobie czegoś takiego. Natomiast pamiętam, co politycy różnej maści opowiadali o liczbie posłów, ministrów, przydatności senatu i tym podobne rzeczy.

Kasa przyznana - wara nam do sposobu jej wydawania. Nie trzeba wielkiej mądrości, aby wtedy przewidzieć (gdy przyznawano te miliony), że są to pieniądze wyrzucone w błoto, przepraszam - w partie. A teraz dopiero lament? Bo ktoś sobie za nie jakieś majtki czy sukienkę kupił? A niech mu dobrze służą. Dobrze, że nie kupił w lumpeksie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz Newsweek pisze o kolejnych 6 milionach wydanych .
Polecam , to mnie zbulwersowało !

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Marku napisal pan ze nic nam do tego gdzie JK wydaje kase okey ale czyz uw JK nie jest utrzymywany z naszych podatkow ???mnie np.interesuje bardzo co robia partie z naszymi pieniedzmi.To jest tak jak jabym zadal od pana miesiecznie 30 zeta i to rozwalal nic nie robiac ciekawy jakby sie pan czul?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie a na facebooku jast tez akcja zbierania kasy dla utrzymania ochrony JK i jego kota!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak jak zawsze PiS oskarza PO a sami nie sa lepsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem po co media roztrząsają na co partie wydają prawnie przyznane pieniądze .
Zaczęło się od Newsweeka , Fakt a teraz Wyborcza .
Marek ma rację , niech wydają na co chcą .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się, że niektórzy chcieliby wskazywać prezesowi JK na co ma wydawać przydzielone pieniądze. Jest to i śmieszne i podszyte głęboką hipokryzją. Skoro państwo zdecydowało się finansować warcholstwo, to niech wydają sobie tę kasę na co chcą. Nawet na ochronę i paszę dla kota prezesa czy buty ojca Rydzyka. Nic nam do tego! Ich pieniądze, to niech się rządzą jak chcą. Róbta z nimi co chceta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Guru Kaczyński znalazł sobie "Guru" i szuka wyznawców, choć "śmiertelnym" progiem popularności i tak pozostanie 33%.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.