Facebook Google+ Twitter

PiS wygrał wybory samorządowe. PO chyli się ku upadkowi

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe. Przynajmniej tak można wnioskować z wypowiedzi Jacka Kurskiego i Mariusza Błaszczaka.

Wynik gorszy niż 4 lata temu? Cóż to za argument. Wygrana w dwóch województwach, a nie jak w poprzednich wyborach w pięciu? To początek końca Platformy.

Biorąc pod uwagę prawidła marketingu politycznego, nie ma się czemu dziwić. Trudno oczekiwać, by PiS odgrywał na oczach opinii publicznej narodową tragedię pod tytułem "Znowu przegraliśmy". Zdecydowanie lepiej wypada komedia: "Perfidne posłanki w akcji". Szkoda tylko, że za bardzo nie ma kogo wyrzucić w NAGRODĘ za ten świetny wynik i dobry trend. Bielan, Kamiński, Poncyljusz, Kowal uciekli sami, przewidując jaki byłby kolejny ruch prezesa. Nagród zatem nie będzie, ale zapewne komedia pod wspomnianym wyżej tytułem zostanie opublikowana w formie listu prezesa do potomnych, a może nawet orędzia.

Druga strona. Uśmiechnięta Hanna Gronkiewicz-Waltz triumfowała wczoraj, dziś i będzie zapewne jutro. W sumie ma się z czego cieszyć - wygrana w I turze - jeżeli dane PKW się potwierdzą - to spora nobilitacja. PO zasadniczo ma powody do radości, bo poprawiło wynik sprzed 4 lat. I to prawdopodobnie zgubi tę partię. Arogancja jest cechą polskiej sceny politycznej. PO ma wyraźne tendencje do epatowania nią. Wygrana w kolejnych wyborach pogłębi tylko to wrażenie "wyjątkowości" i "wspaniałości". Zwłaszcza, że rządy PO są bajecznie proste z punktu widzenia PR-u. Któż bowiem nie chciałby sprawować władzy w warunkach, w których opozycja de facto nie istnieje? PiS ma ważniejsze problemy niż wytykanie rządowi jego zaniedbań. Jeżeli już to robi, krytyka dotyczy śledztwa smoleńskiego lub jest na tak wysokim poziomie demagogii, że przyswaja ją tylko elektorat z wykształceniem podstawowym. SLD kłód pod nogi rządowi też nie rzuca. Bezbarwny Napieralski od czasu do czasu tupnie nogą i rzuci wiązanką, à la późny Miller - niczego to jednak nie powoduje. Rząd zatem będzie mógł spokojnie nadal pozorować zmiany i unikać trudnych tematów. Wszak główna partia opozycyjna stwierdziła, że chyli się on ku upadkowi. Skoro tak się dzieje, nie trzeba zwracań nań uwagi.

I to jest dramat polskiej polityki. Opieszały rząd i jeszcze bardziej opieszała opozycja. Nie zmienia się tylko koalicjant czyli PSL, któremu niewiele potrzeba do zadowolenia. Wystarczą benefity z rządzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Nie jest niestety tak. Pis traci a PO zyskuje, ale niezbyt wiele. Przynajmniej w wielu gminach jest właśnie tak...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 23.11.2010 23:03

Platforma oczywiście wygrała - ale to wszystko co mogła uzyskać ,teraz już tylko będzie tracić. I to tracić dość szybko. To będzie nagroda za nicnierobienie!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

mają swojego Alika to sobie nim kręcą do woli

Komentarz został ukrytyrozwiń

PIS nawet gdy przegrywa, czuje się w roli wygranego. Zawsze odrówci kota ogonem. Psychiatra koniecznie potrzebny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry początek.
Samozadowolenie głównych partii rzuca się w oczy. PiS celebruje wygraną (no bo wyszło lepiej niż w sondażach, chociaż już 5-te przegrane), PSL -realny sukces , a PO- pewne zwycięstwo.
Musimy się powoli przyzwyczajać, że demokracja nie lubi gwałtownych zmian, rewolucji. W starych zachodnich demokracjach większość wyborczych wyników jest przewidywalna, a ilość liczących się partii rzadko przekracza trzy. U nas tez tak niedługo będzie : zostanie prawicowa PO, lewicowa SLD i chłopska PSL. Reszta coraz bardziej na margines. To normalny proces.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest takie przysłowie ( mądrość ludu ): " Kto bredzi, nie otrzymuje odpowiedzi ". Szkoda, że nie ma ono zastosowania do bredni PiS - w całości i w szczególności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkim dostało się po równo, ale sprawiedliwie. Rzadkość. Przyłączam się do piątek.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.11.2010 11:40

Dobry debiut. Gratulacje. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdzisław Mac
  • Zdzisław Mac
  • 23.11.2010 10:09

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drobna poprawka - "elektorat z wykształceniem podstawowym" nie dotyczy niektórych DO:-))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.