Facebook Google+ Twitter

PiS wygrywa na Podkarpaciu, PO w pięciu miastach regionu

Podkarpacie liczy głosy. Już wiadomo, że w regionie wygrana należy do PiS-u. Wyniki sondażowe wskazują, że prawie połowa mieszkańców Podkarpacia poparła właśnie Prawo i Sprawiedliwość.

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów. Dane pochodzą z 91.87 proc. obwodów wyborczych. Na PiS głosowało 49.58 proc. wyborców. Tym samym PiS zdobywa wszystkie 5 miejsc w senacie. Platforma Obywatelska zdobyła 26,77 proc.głosów, PSL - 11,66 proc., na kolejnym miejscu LiD - 8,12 proc. LPR i Samoobrona nie uzyskały w regionie nawet 2 proc. głosów.

Jeszcze dziś przed południem frekwencja i głosy rozkładały się następująco. W okręgu rzeszowsko - tarnobrzeskim PiS zdobywa prawie połowę głosów. Platforma Obywatelska - niemal 27 proc. Zaś w krośnieńsko - przemyskim odpowiednio: 45,7 i 28. Największe poparcie PiS ma w powiecie łańcuckim - prawie 70 procent. Inaczej sytuacja wygląda w największych miastach regionu.

Wstępne dane z Rzeszowa i Krosna wskazują na zwycięstwo Platformy Obywatelskiej w tych miastach. W Krośnie frekwencja była wyższa niż w całej Polsce i wyniosła 58 procent (jest to najlepszy wynik w okręgu krośnieńsko-przemyskim). Ostatnie informacje Państwowej Komisji Wyborczej o frekwencji, to też bardzo dobry wynik dla Rzeszowa. Tam głosowało 64,23 proc. uprawnionych obywateli. W okręgu rzeszowsko - tarnobrzeskim frekwencja wyniosła nieco ponad 50 proc. Platforma wygrała w pięciu miastach regionu: Przemyślu, Tarnobrzegu, Rzeszowie, Krośnie i Sanoku. W Przemyślu, skąd pochodzi Marek Kuchciński, PO zdobyła ponad 46 proc. głosów.

PiS wygrywa w 4 województwach, w tym na Podkarpaciu. Podobnie, jak w całym kraju, zwycięstwo w większych miastach należy do Platformy Obywatelskiej. Do wtorku pozostaję nam wyniki nieoficjalne i sondaże, ale prawdopodobnie oficjalny wynik wyborów nie przyniesie znacznych zmian.


źródło: PKW, Radio Rzeszów, Nowiny24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.