Facebook Google+ Twitter

PiS wzywa: "Powróćcie w nasze szeregi!" Solidarna Polska: Jesteśmy "anty-PiS

Partia Kaczyńskiego i Solidarna Polska Ziobry, walczą zarówno o względy i oficjalne poparcie o. Rydzyka, jak też o zjednoczenie prawicy. Każda z nich gra we własny sposób dla swoich partyjnych interesów. PiS chce powrotu wyrzuconych przez prezesa byłych członków, oni zaś przekonują: jesteśmy "anty-PiS".

Sonda

Solidarna Polska wróci do PiS?

 / Fot. PAP"Solidarna Polska" – drugie "dziecko" wyrzuconego rok temu z PiS, Zbigniewa Ziobry, ma być partią demokratyczną. Tak powiedział aktywista i poseł tego ugrupowania Andrzej Dera. A zdawałoby się, że w kraju wolnym, niepodległym, demokratycznym nie ma miejsca dla niedemokratycznych instytucji partyjnych. Z praktyki życia wynika, że zapowiedzi i opinie polityków, niekoniecznie muszą być w zgodzie z rzeczywistością. Pisarz i publicysta angielski, z błyskotliwą inteligencją i dowcipem, zagorzały krytyk systemów totalitarnych, George Orwell mawiał: "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda".

W tym przypadku nie podejrzewamy Andrzeja Dery o kłamstwo polityczne. Nie ma potrzeby. Czas - nie polityka, nie kłamie, więc pokaże co trzeba. Solidarna Polska zapowiada na 24 marca swój historyczny wielki dzień: kongres założycielski partii. Będzie hucznie i wesoło. Będą oklaski, przemówienia i wystąpienie programowe, szefa-założyciela z trudem sklejanej nowej komórki politycznej, nazwanej z angielska "Solidarna Polska". Filozofia nazwy tkwi zapewne w słowie legendzie, zapisanym w historii ruchu "Solidarność", z lat 80. XX wieku.

Solidarna Polska z Ziobrą w tle?Działacz Solidarnej Polski, Andrzej Dera twierdzi, że jego partia będzie pierwszą, która "naprawdę realizuje swój program". Z należną powagą zastrzega: "Jesteśmy formacją, która będzie miała statut bardzo demokratyczny, prawie że anty - PiS. I chcemy być wierni programowi, w odróżnieniu od innych partii".

Z wypowiedzi polityków nowej partii w mediach daje się odczuć, jak promienieje w nich optymizm i wiara w dalsze masowe powodzenie społeczne Solidarnej Polski. Nie zniechęcają niziutkie sondaże poparcia. Mówią, że dla nich ważniejsza jest kwestia wewnętrznej wiary, że "to się uda". Andrzej Dera twierdzi z przekonaniem: "Przed nami tytaniczna praca, jeździmy po całej Polsce i słuchamy o problemach ludzi. Chcemy pokazać, że tak można uprawiać politykę, nie tylko na hasła i na PR".

Podkreśla też otwarcie, że jego partia zamierza dotrzeć do osób, które do tej pory nie głosowały w wyborach. Wyraża nadzieję, że Solidarna Polska, wraz z partią Jarosława Kaczyńskiego, odsunie od władzy Platformę Obywatelską. A prezes PiS, Jarosław Kaczyński, oczekując na tę deklarację – natychmiast śle w eter szczególnej wartości przesłanie: Chodźcie do nas! Na was czekamy! Przyjmiemy was z otwartym sercem.

Wczoraj media odnotowały informację płynącą wprost z centrum partii Kaczyńskiego. Komitet Polityczny PiS podjął specjalną uchwalę, która wzywa byłych polityków Prawa i Sprawiedliwości, aby wrócili do partii prezesa. Argumentem głównym jest silna chęć wypchnięcia PO z foteli władzy w państwie. Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie: "Nareszcie jest szansa na odsunięcie od władzy specjalistów od pustych obietnic i szkodliwych decyzji". A Komitet Polityczny PiS wzywa: "Powróćcie w nasze szeregi!"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Sławku. Twoje ostatnie zdanie jest bardzo celne. Oni wiedzą co robią i wiedzą za co dano mu przydomek wzięty od libijskiego przywódcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisławie. Absolutnie jestem z Panem w pełnej zgodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Karolu. W charakterze Wielkiego Jara nie ma takiej opcji. DNA nie przewidziało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
  • Kuba Wolski
  • 24.03.2012 15:35

Popatrzcie na tych ludzi, na zdjęciach - to chorzy ludzie ,oni popierają Platformę ,i jej agenturalne rządy . Popatrzcie na tych ludzi i zapamiętajcie te gęby. Ci ludzie popierają agenturę - chcą by Polska się staczała ,w przepaść ,Wierzbicki ,Kan ,Burnos , zapamiętajcie te gęby,które opluwają Kaczyńskiego ,drwią z Kościoła katolickiego! Dla tych ludzi patriotyzm to obciach!! Zapamiętajcie te twarze.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczecinianka
  • Szczecinianka
  • 24.03.2012 13:18

Pan Piotr Wierzbicki , jak zwykle , w swoim stylu pisze niczym mentor -mędrzec .Takie umiejętności nabywa się przez długie lata na tym bożym padole i zmysł zdroworozsądkowy.Pisze jak mentor i mędrzec .zawsze roztropnie i nadzwyczaj zdroworozsądkowo .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać w mediach, prezes PIS nie ma zamiaru przeprosić za złą decyzję wyrzucenia z partii swoich najlepszych "niewygodnych" działaczy. Jedynie namawia ich do powrotu, celem zjednoczenia prawicy, dodając, że wiecznie nie będzie na nich czekał..."Ziobryści" prezesa znają lepiej od nas i dokladnie wiedzą na co go stać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Ziobro i jego zwolennicy doskonale wiedzą, że Bóg wybacza , natomiast wódz Jarosław - nigdy. Podejrzewają słusznie, że jest to jego propagandowy chwyt jedynie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarku, a może po prostu zdobądź się na nadludzki wysiłek i przeproś za fatalną decyzję o wyrzuceniu ludzi, którzy mieli jakiś pomysł na kondycję prawicy w Polsce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, dyplomatycznie odpowiem - nie ja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanisławie, kto pytania do sondy układał? Trochę niepoważne, uważać Polaków za głupich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.