Facebook Google+ Twitter

PiS wzywa: "Powróćcie w nasze szeregi!" Solidarna Polska: Jesteśmy "anty-PiS

Partia Kaczyńskiego i Solidarna Polska Ziobry, walczą zarówno o względy i oficjalne poparcie o. Rydzyka, jak też o zjednoczenie prawicy. Każda z nich gra we własny sposób dla swoich partyjnych interesów. PiS chce powrotu wyrzuconych przez prezesa byłych członków, oni zaś przekonują: jesteśmy "anty-PiS".

Sonda

Solidarna Polska wróci do PiS?

 / Fot. PAP"Solidarna Polska" – drugie "dziecko" wyrzuconego rok temu z PiS, Zbigniewa Ziobry, ma być partią demokratyczną. Tak powiedział aktywista i poseł tego ugrupowania Andrzej Dera. A zdawałoby się, że w kraju wolnym, niepodległym, demokratycznym nie ma miejsca dla niedemokratycznych instytucji partyjnych. Z praktyki życia wynika, że zapowiedzi i opinie polityków, niekoniecznie muszą być w zgodzie z rzeczywistością. Pisarz i publicysta angielski, z błyskotliwą inteligencją i dowcipem, zagorzały krytyk systemów totalitarnych, George Orwell mawiał: "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda".

W tym przypadku nie podejrzewamy Andrzeja Dery o kłamstwo polityczne. Nie ma potrzeby. Czas - nie polityka, nie kłamie, więc pokaże co trzeba. Solidarna Polska zapowiada na 24 marca swój historyczny wielki dzień: kongres założycielski partii. Będzie hucznie i wesoło. Będą oklaski, przemówienia i wystąpienie programowe, szefa-założyciela z trudem sklejanej nowej komórki politycznej, nazwanej z angielska "Solidarna Polska". Filozofia nazwy tkwi zapewne w słowie legendzie, zapisanym w historii ruchu "Solidarność", z lat 80. XX wieku.

Solidarna Polska z Ziobrą w tle?Działacz Solidarnej Polski, Andrzej Dera twierdzi, że jego partia będzie pierwszą, która "naprawdę realizuje swój program". Z należną powagą zastrzega: "Jesteśmy formacją, która będzie miała statut bardzo demokratyczny, prawie że anty - PiS. I chcemy być wierni programowi, w odróżnieniu od innych partii".

Z wypowiedzi polityków nowej partii w mediach daje się odczuć, jak promienieje w nich optymizm i wiara w dalsze masowe powodzenie społeczne Solidarnej Polski. Nie zniechęcają niziutkie sondaże poparcia. Mówią, że dla nich ważniejsza jest kwestia wewnętrznej wiary, że "to się uda". Andrzej Dera twierdzi z przekonaniem: "Przed nami tytaniczna praca, jeździmy po całej Polsce i słuchamy o problemach ludzi. Chcemy pokazać, że tak można uprawiać politykę, nie tylko na hasła i na PR".

Podkreśla też otwarcie, że jego partia zamierza dotrzeć do osób, które do tej pory nie głosowały w wyborach. Wyraża nadzieję, że Solidarna Polska, wraz z partią Jarosława Kaczyńskiego, odsunie od władzy Platformę Obywatelską. A prezes PiS, Jarosław Kaczyński, oczekując na tę deklarację – natychmiast śle w eter szczególnej wartości przesłanie: Chodźcie do nas! Na was czekamy! Przyjmiemy was z otwartym sercem.

Wczoraj media odnotowały informację płynącą wprost z centrum partii Kaczyńskiego. Komitet Polityczny PiS podjął specjalną uchwalę, która wzywa byłych polityków Prawa i Sprawiedliwości, aby wrócili do partii prezesa. Argumentem głównym jest silna chęć wypchnięcia PO z foteli władzy w państwie. Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie: "Nareszcie jest szansa na odsunięcie od władzy specjalistów od pustych obietnic i szkodliwych decyzji". A Komitet Polityczny PiS wzywa: "Powróćcie w nasze szeregi!"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Sławku. Twoje ostatnie zdanie jest bardzo celne. Oni wiedzą co robią i wiedzą za co dano mu przydomek wzięty od libijskiego przywódcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisławie. Absolutnie jestem z Panem w pełnej zgodzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Karolu. W charakterze Wielkiego Jara nie ma takiej opcji. DNA nie przewidziało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
  • Kuba Wolski
  • 24.03.2012 15:35

Popatrzcie na tych ludzi, na zdjęciach - to chorzy ludzie ,oni popierają Platformę ,i jej agenturalne rządy . Popatrzcie na tych ludzi i zapamiętajcie te gęby. Ci ludzie popierają agenturę - chcą by Polska się staczała ,w przepaść ,Wierzbicki ,Kan ,Burnos , zapamiętajcie te gęby,które opluwają Kaczyńskiego ,drwią z Kościoła katolickiego! Dla tych ludzi patriotyzm to obciach!! Zapamiętajcie te twarze.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szczecinianka
  • Szczecinianka
  • 24.03.2012 13:18

Pan Piotr Wierzbicki , jak zwykle , w swoim stylu pisze niczym mentor -mędrzec .Takie umiejętności nabywa się przez długie lata na tym bożym padole i zmysł zdroworozsądkowy.Pisze jak mentor i mędrzec .zawsze roztropnie i nadzwyczaj zdroworozsądkowo .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać w mediach, prezes PIS nie ma zamiaru przeprosić za złą decyzję wyrzucenia z partii swoich najlepszych "niewygodnych" działaczy. Jedynie namawia ich do powrotu, celem zjednoczenia prawicy, dodając, że wiecznie nie będzie na nich czekał..."Ziobryści" prezesa znają lepiej od nas i dokladnie wiedzą na co go stać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Ziobro i jego zwolennicy doskonale wiedzą, że Bóg wybacza , natomiast wódz Jarosław - nigdy. Podejrzewają słusznie, że jest to jego propagandowy chwyt jedynie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarku, a może po prostu zdobądź się na nadludzki wysiłek i przeproś za fatalną decyzję o wyrzuceniu ludzi, którzy mieli jakiś pomysł na kondycję prawicy w Polsce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, dyplomatycznie odpowiem - nie ja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stanisławie, kto pytania do sondy układał? Trochę niepoważne, uważać Polaków za głupich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.